تسلیت "شورای سیاستگذاری و راهبردی سینماهای کودک و نوجوان" برای درگذشت سیده توران میرهادی


"شورای سیاستگزاری و راهبری سینماهای کودک و نوجوان" و "بنياد سينمايى فارابى"، طی پیام مشتركی درگذشت سیده توران میرهادی را تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومى بنياد سينمايى فارابى در متن این پیام آمده است:
ارزش اراده، ممارست و خدمات آموزشی و ادبی خانم توران میرهادی، به کودکان ایرانی، بر کسی پوشیده نیست.
"شورای سیاستگزاری و راهبری سینماهای کودک و نوجوان" و "بنياد سينمايى فارابى"، درگذشت این معلم کوشا و مهربان را به خانواده ایشان، همکارانشان در "شورای کتاب کودک" و همچنین فعالان عرصه ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان تسلیت می گویند.

امیدواریم محققان، نویسندگان، شاعران، فیلمنامه نویسان و فیلمسازانی که برای بچه های کشورمان کار می کنند، با استفاده از مجموعه با ارزش "فرهنگنامه کودکان و نوجوانان"، که حاصل سالها تلاش بی وقفه ایشان و همکارانشان است، نسبت به ویژگی های ادبی و ظرفیت های علمی این دو گروه سنی آشنایی بیشتری پیدا کرده و در مسیر خلق آثار بهتر برای کودکان و نوجوانان فارسی زبان، در هر جای جهان، گام های بلندتری بردارند.

همچنان امیدواریم این مجموعه ادبی-علمی، که هنوز مراحل تکمیل خود را طی می کند و تاکنون تنها دوازده جلد آن ( از الف تا خ) انتشار یافته، با حمایت حامیان آثار ادبی و علمی برای کودکان و نوجوانان، شرایط انتشار جلد های بعدی را نیز یافته و بعنوان کتاب مرجع مورد استفاده معلمان، محققان و همه دست اندرکاران مرتبط با این حوزه قرار گیرد.

این پیام، با شعری از افشین علا (شاعر نام آشنای شعرهای کودک و نوجوان و عضو شورای فیلمنامه سینماهای کودک و نوجوان) که بمناسبت درگذشت خانم میرهادی سروده شده، پایان می یابد.

"از پشت قاب عینک"

مادربزرگ، آنشب
از گل قشنگتر بود
برداشت کوله اش را
آماده سفر بود

***

در کوله بار خود داشت
شعر و کتاب و دفتر
یک عمر غیر از اینها
چیزی نداشت دیگر

***

هنگام رفتنش هم
دل را به کودکان داد
دستی برای آنها
با خستگی تکان داد

***

پرواز کرد و خوابید
مانند خواب کودک
باقی گذاشت اما
صدها کتاب کودک

***

پرواز کرد، اما
حتی در آسمانها
از پشت قاب عینک
لبخند اوست پیدا

***

رنگین کمان نوشته
بر ابرها به شادی
با یک مداد رنگی
"توران میرهادی"

کد خبر: 77  |  منتشر شده در: پنجشنبه 20 آبان 1395 ساعت 16:58

پوستر 30مین جشنواره