غلامرضا رمضانی:
سینمای کودک باید به پرورش فکری کودکان اهمیت دهد


غلامرضا رمضانی با اشاره به اهمیت ایجاد تفکر برای کودکان و نوجوانان در سینما گفت: ضرب‌آهنگ، داستان و سرگرمی سه الگوی فیلم‌هایی است که باید در طرح کانون نمایش به روی پرده برود تا بتواند مخاطب را جذب کند.
غلامرضا رمضانی  در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی پانا با اشاره به اهمیت تفکر در ساخت فیلم های کودک و نوجوان گفت: باید برای ساخت فیلم های کودک و نوجوان برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد و برای ساخت فیلم سینمایی مناسب گروه‌های سنی مختلف در طول سال از سوی کارگردان‌های حرفه‌ای و هم‌چنین امکان ساختن فیلم برای نوجوانان و کودکان و احیای کلاس‌های آموزش سینما در تهران و شهرستان‌ها تلاش کرد.
وی به اکران فیلم ها در کانون پرورش فکری کودکان اشاره کردو افزود: خوشبختانه به تازگی می بینیم که فیلم های کودک و نوجوان در کانون اکران می شوند و این بهترین راهکار برای کانون است که می خواهد به دوران گذشته بازگردد، جامعه‌ی فعلی و نسل کنونی ما تشنه و آماده است تا خوراک‌های مناسب به او داده شود؛ سرگرمی‌های هدایت شده داشته باشد و بداند کانون هم‌چنان که برازنده‌ی اسمش است به مسوولیت پرورش فکری بچه‌ها اهمیت می‌دهد.»
رمضانی تا کید کرد: این حرکت بسیار عالی و مطلوب است و می‌تواند آغازگر فعالیت جدی و دوباره کانون در حوزه سینمای کودک باشد. از سویی امیدوارم این حرکت ادامه‌دار باشد و در طول سال به ضرورت مداوم به حرکت خود ادامه دهد.
این کارگردان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت توجه کردن به تولید فیلم های کودک و نوجوان اشاره کردو گفت: «باید این امکان فراهم بیاید که بچه‌ها و خانواده‌ها بتوانند در هر وقت از سال به سینما بروند و به تماشای فیلم‌های کودک و نوجوان بپردازند. به ویژه این‌که کانون دارای گنجینه‌ای غنی از فیلم‌هاست و می‌تواند آن‌ها را بارها به ‌نمایش بگذارد.
کد خبر: 72  |  منتشر شده در: دوشنبه 13 دی 1395 ساعت 13:40