امیدوارم حسنات به جمع جشنواره‌های بین‌المللی بپیوندد

علیرضا رضاداد با گرامیداشت یاد و خاطره زاون قوکاسیان در آیین اختتامیه جشنواره حسنات اظهار کرد: پیش از قرائت پیام وزیر، خوشحالی خودم را برای آغاز کار جشنواره کودک و نوجوان ابراز می کنم و امیدوارم بار دیگر جشنواره خاطره انگیزی بعد از تعطیلات عید فطر داشته باشیم.

دبیر بین المللی جشنواره فیلم کودک و نوجوان پیام سید رضا صالحی امیری  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را خواند و از زبان او گفت: مشارکت پرشور جوانان ایران اسلامی در برپایی فعالیت‌های هنری و جشنواره‌ای، نشانه امیدبخش به‌کارگیری صحیح استعدادهایی است که قرار است آینده روشن این سرزمین را رقم بزنند. در این راستا، جشنواره‌ای که مشی و چشم‌اندازش مبتنی بر نیکوکاری و انسان‌دوستی‌ است، قطعا این پتانسیل بالقوه را دارد که به عنوان یک الگو در جشنواره‌های سینمایی این سرزمین، بدرخشد و جریان‌سازی کند. بتواند اخلاق‌مداری را ترویج دهد و با ترویج رفتار دینی و اخلاق حسنه برای رستگاری انسان‌ها در آخرت، گام‌های محکمی را بردارد؛  و این کلام امیرالمومنین است که : طوبی لِمَن أحسَنَ إلَی الِعبادِ و تَزَوَّدَ لِلمَعادِ/ خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد...

در ادامه این پیام آمده است: جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات، تجمیع نگاه‌های نیکوکارانه و خیرخواهانه‌ است. رویداد هنری منحصربه‌فردی که دغدغه دیرین بانیانش حسنات و نیکوکاری است و در بطن آن هم از خیرین و نیکوکاران قدردانی می‌شود و هم حامی هنرمندانی است که برای اشاعه فرهنگ ایرانی اسلامی و درباره مهر و نیکوکاری و اعمال حسنه، فیلم می‌سازند.

اینجا، رقابت بیش از هر چیز بر سر اشاعه خیر و برکت و نیکوکاری‌ است و هر کس بهتر به این موضوعات پرداخته باشد، درجه و منزلگاه والاتری به خود اختصاص می‌دهد و این راز موفقیت و تداوم جشنواره حسنات است.

در پایان این پیام که توسط دبیر بین المللی جشنواره کودک خوانده شد آمده بود: امیدوارم ششمین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان که به دبیری یک سینماگر خوشنام و با همکاری پرشور نیروهای مخلص و متعهد دیار فرهنگ‌پرور نصف‌جهان برپا می‌شود، بتواند ضمن دستیابی به اهداف متعالی و خیرخواهانه خود، با شناخت درست از ظرفیت سینماگران جوان و به‌کارگیری این ظرفیت پرانگیزه و منحصر به فرد، نقشی مثبت در روند رو به رشد سینمای کشور ایفا کند و بتواند با استفاده از تجربه‌های سینماگران بادغدغه و مدیران مجرب فرهنگی این مرز و بوم، هر چه زودتر به چشم‌انداز گسترده جهانی دست یابد و با اضافه شدن به جمع جشنواره‌های اثرگذار بین‌المللی کشور، به این آرمان جامه عمل بپوشاند.

 

کد خبر: 90  |  منتشر شده در: شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 13:23