پیام تسلیت مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در پی درگذشت «دنیا فنی زاده»


علیرضا تابش مدیر عامل بنیادسینمایی فارابی  طی پیامی ‌درگذشت دنیا فنی‌زاده هنرمند تئاتر عروسکی و عروسک‌گردان "کلاه قرمزی" را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی بنیادسینمایی فارابی در این پیام آمده است:  
بانو «دنیا فنی زاده» فرزند خلف هنرمند فقید «پرویز فنی زاده» و از هنرمندانی است که بخشی از خاطرات شیرین سال های اخیر کودکان و نوجوانان را ساخت. او در عمر کوتاه و پرثمر خود، برای شادی هر یک از کودکان این مرز و بوم هنرآفرینی کرد.

بنیاد سینمایی فارابی ضایعه تاسف آور درگذشت این هنرمند شاخص سینمای عروسکی ایران را به جامعه سینمایی و خانواده محترم اش، تسلیت و تعزیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال، برای روح بلندش، علو درجات مسالت دارند.

بنا به همین گزارش، فنی‌زاده نخستین بار در سال ۱۳۶۴ در برنامهٔ عروسکی تلویزیونی «چتر با آواز باران» عروسک‌گردانی را تجربه کرد. وی پس از آن در کاری با نام «زاغچهٔ کنجکاو» به کارگردانی رضا فیاضی حضور داشت. عروسک‌گردانی در آثاری چون «گربه آوازخوان» ساخته کامبوزیا پرتوی از دیگر آثار او در این دوره می‌باشد. وی که قبل از کلاه‌قرمزی با ایرج طهماسب و حمید جبلی در چند پروژه سینمایی و تلویزیونی همکاری داشت، با برنامه «صندوق پست» و «کلاه‌قرمزی» به اوج شهرت رسید.

مراسم تشییع زنده یاد «دنیا فنی زاده» فردا پنج شنبه  ۹ دی ساعت ۹:۳۰ از مقابل خانه سینما ساختمان خیابان وصال شیرازی برگزار می شود.

کد خبر: 73  |  منتشر شده در: چهارشنبه 08 دی 1395 ساعت 21:35