سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان استان گلستان:
با تعامل می‌توان به دستاوردهای بهتری رسید


رییس انجمن سینمای جوان استان گلستان تصریح کرد: رده سنی که برای المپیاد فیلم نوجوان در نظر گرفته شده است را دانش‌آموزان نوجوان تشکیل می‌دهند و والدین به آموزش و پرورش اطمینان بیشتری دارند. با تعامل می‌توانیم در طول سال فیلم‌سازان نوجوان را شناسایی کرده و دستاورد بهتری داشته باشیم.

مسعود امامی رییس انجمن سینمای جوان استان گلستان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم از نوجوانانی که در مقطع سنی مورد نظر المپیاد بودند، بهره ببریم شروع به رایزنی با آموزش و پرورش استان گلستان کردیم. خوشبختانه همزمان با فراخوان ما برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان در استان گلستان جشنواره دانش‌آموزی در حال برگزاری بود و ما به اردوگاهی که نوجوانان در آنجا حضور داشتند رفتیم که در آنجا40 نفر از نوجوانان علاقه‌مند به سینما ثبت نام کردند. 10 نفر هم از هنرجویان انجمن بودند و ما توانستیم 4 جلسه کارگاه آموزش فیلمسازی در همان اردوگاه دانش‌آموزی برگزار کردیم.

وی ادامه داد: مدت یک هفته به هنرجویان فرصت دادیم تا برای ارائه طرح و فیلم‌نامه تلاش کنند. با کمک‌هایی که از انجمن سینمای جوان به آنها ارائه شد، 39 فیلم تولید کردند و ما برای دفتر تهران ارسال کردیم که 5 فیلم از میان آنها برای شرکت در المپیاد انتخاب شد.

وی اظهار کرد: استقبال بچه‌های شرکت‌کننده از المپیاد خوب بود و ما با توجه به فصل تعطیلی مدارس توانستیم با کمک دوستان در آموزش و پرورش 50 نفر را برای شرکت در کلاس‌های فیلمسازی ثبت نام کنیم. البته اکثر بچه‌ها دانش‌آموزان رشته‌های عکاسی و گرافیک بودند.

امامی افزود: ما به نوجوانان اجازه دادیم تا خودشان فیلم‌هایشان را بسازند و فقط تا حدودی در تدوین به آنها کمک کردیم. در بعضی موارد که ایده و طرح بچه‌ها خوب بود ما در بازنویسی فیلم نامه نیز به آنها کمک کردیم. با توجه به رده سنی نوجوان فیلم‌های خوبی ساخته شده و من به شخصه از آثار ارایه شده در استان گلستان رضایت دارم.

وی با بیان اینکه برگزاری المپیاد طرح بسیار خوبی است، گفت: این طرح باید در سال‌های آینده با همکاری نزدیک‌تر با اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام بپذیرد تا ما بتوانیم از تمام استعدادهای نوجوان کشور استفاده کنیم.

رییس انجمن سینمای جوان استان گلستان تصریح کرد: رده سنی که برای المپیاد فیلم نوجوان در نظر گرفته شده است را دانش‌آموزان نوجوان تشکیل می‌دهند و والدین به آموزش و پرورش اطمینان بیشتری دارند. ما با تعامل می‌توانیم در طول سال فیلم‌سازان نوجوان را شناسایی کرده و دستاورد بهتری داشته باشیم.

کد خبر: 97    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 21:10
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter