سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان ملایر:
جداسازی جشنواره زمینه‌ای برای شکوفایی استعدادها


فریدون محمودی جداسازی دو جشنواره کودک و نوجوان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هر گروه سنی حال و هوای خودش را دارد و تفکیک این دو گروه سنی طرح خوبی است، جداسازی می‌تواند زمینه‌ای برای شکوفایی استعدادها در این رده سنی باشد.

رییس انجمن سینمای جوان ملایر در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان اظهار کرد: ما در انجمن سینمای جوان ملایر تعامل خوبی با اداره آموزش و پرورش داشتیم و توانستیم از طریق سایت آموزش و پرورش شهر ملایر برای نوجوانان علاقه‌مند به سینما و رشته فیلم‌سازی فراخوان ادائه دهیم.

وی ادامه داد: برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی 67 نفر ثبت نام کردند و ما 5 جلسه 3 ساعته کلاس آموزشی و آشنایی با فیلمسازی برای نوجوانان برگزار کردیم. نکته قابل توجه حضور خانواده‌ها در کنار فرزاندانشان و شور و اشتیاقی بود که داشتند و این مسئله به ما انرژی مضاعفی می‌داد. خانواده ها حتی تا آخر شب در کنار ما در دفتر انجمن سینمای جوان حضور داشتند و به ما کمک می‌کردند.

وی افزود: بعد از پایان کلاس‌های آموزشی نوجوانان 11 ایده و طرح برای ساخت فیلم به ما ارائه دادند و همان 11 فیلم نیز ساخته شد و به مرکز استان برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال شد.

محمودی با اشاره به استقبال بی نظیر نوجوانان گفت: از نظر من استقبال بی نظیر بود و ایجاد این فضا در آینده کمک زیادی به ما در جذب استعدادهای نوجوان در عرضه سینما خواهد کرد. ما طی تفاهم‌نامه‌ای که با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر ملایر امضاء کردیم از این پس می‌توانیم در سالن سینمای کانون و به صورت رایگان فیلم‌های کوتاه ساخته شده در انجمن سینمای جوان را برای علاقه‌مندان پخش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه وجود این نوجوانان به واقع یک سرمایه و پشتوانه خوب برای انجمن سینمای جوان و سینمای کشور است، گفت: سطح آثار ارائه شده با توجه به زمان کم و رده سنی که این نوجوانان قرار دارند، بسیار خوب بود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و فیلم‌نامه‌هایی که ارائه شد، عالی بود واگر به این نوجوانان در آینده بها داده شود و حمایت شوند قطعا روزهای خوبی در انتظار سینمای کشور خواهد بود.

رییس انجمن سینمای جوان ملایر تصریح کرد: اگر این ارتباط بین انجمن سینمای جوان و بنیاد سینمایی فارابی ادامه داشته باشد، قطعا روزهای روشنی در انتظار سینمای ایران خواهد بود.

وی افزود: در سال‌های آینده با کسب تجربه، تعامل و همکاری نزدیک با آموزش پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می‌توانیم از توانایی‌ها و استعدادهای نوجوان در رشته فیلم‌سازی و هنر سینما در کشور بهره زیادی ببریم.

کد خبر: 95    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 16:16
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter