سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان گناباد:
المپیاد فیلمسازی و حضور گسترده نوجوانان د رانجمن سینمای جوان


رییس انجمن سینمای جوان گناباد همچنین در مورد دستاورد المپیاد فیلمسازی نوجوانان عنوان کرد: با توجه به اینکه المپیاد، امسال برای اولین سال است برگزار می‌شود، اما باعث حضور گسترده فیلمسازان نوجوان در انجمن سینمای جوان شده یک نکته مثبت و قابل توجه است.

محمد برادران رییس انجمن سینمای جوان گناباد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: برای حضور در المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان از فیلم‌سازانی که هنر جوی انجمن سینمای جوان گناباد بودند بهره بردیم. 5 فیلم ساخته بچه‌های انجمن بود و 1 فیلم را هم ساخته یکی از نوجوانانی که در کانون پرورش فکری بود، جمع آوری کردیم و برای شرکت در المپیاد ارسال کردیم.

وی شرح داد: این نوجوانان از هنرجوهای ما بودند و در کلاس‌های انجمن سینمای جوان در گناباد شرکت کرده بودند و دیگر احتیاجی نداشتند که بخواهیم برای آنها کلاس‌های فیلم‌سازی تشکیل بدهیم. البته ما خیلی علاقه‌مند بودیم که از همه نوجوانانی که علاقه و استعدادی در این زمینه دارند استفاده کنیم، اما بزرگ‌ترین مشکل‌مان این بود که در فصل تعطیلی مدارس به ما اطلاع داده شد و دسترسی ما به نوجوانان شهرمان سخت بود.

برادران در مورد سطح کیفی آثار تولید شده در این المپیاد اظهار کرد: فیلم هایی که در شهر ما ساخته شده به دلیل اینکه فیلم‌سازان ما از هنرجوهای انجمن بودند و تا حدودی با فیلمسازی آشنا بودند، از سطح بالایی برخوردار است و اصول اولیه فیلمسازی در آنها رعایت شده است. من از فیلم‌های ساخته شده رضایت دارم؛ در مورد 2 فیلم هم باید بگویم که واقعا فیلم‌های خوبی هستند و اگر به این فیلمسازها از دیدگاه یک نوجوان و فیلم اولی نگاه کنیم، ارزش و اهمیت کار آنها را درک خواهیم کرد.

رییس انجمن سینمای جوان گناباد همچنین در مورد دستاورد المپیاد فیلمسازی نوجوانان عنوان کرد: به نظر من این المپیاد، امسال برای اولین سال است که برگزار می‌شود و باید کمی صبر داشت تا نتیجه آن معلوم شود، اما همین که این المپیاد باعث شده که فیلمسازان نوجوان را به سوی انجمن سینمای جوان بکشانیم و از نظرات آنها نیز مطلع باشیم، یک نکته مثبت و قابل توجه است.

وی افزود: ما می‌توانیم حتی در جشنواره‌های منطقه‌ای یک بخش مجزا برای فیلم کوتاه نوجوانان در نظر بگیریم. همان‌گونه که الان یک جشنواره مجزا برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.

محمد برادران در مورد جدا شدن جشنواره نوجوانان از کودکان گفت: از نطر من جداسازی جشنواره کودک از نوجوان کار بسیار خوبی بود که انجام شد.زیرا هر فیلمی که ساخته می‌شود باید با دیدگاه همان مقطع سنی به آن نگاه و داوری کرد و مخاطبان آن هم باید از همان مقطع سنی بوده و یا با دیدگاه‌های آنها فیلم را نظاره کنند.

کد خبر: 93    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 14:17
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter