سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان نهاوند:
تفکیک جشنواره می‌تواند باعث انگیزه در نوجوانان فیلمساز باشدعباس اصغری در مورد جداسازی بخش کودک و نوجوان گفت: جداسازی بخش کودک از نوجوان طرح خوبی بود، زیرا دیدگاه این دو رده سنی با یکدیگر متفاوت است و این جداسازی می‌تواند باعث انگیزه در نوجوانانی باشد که می‌خواهند در عرصه فیلمسازی فعالیت داشته باشند.

عباس اصغری رییس انجمن سینمای جوان نهاوند همچنین طرح برگزاری المپیاد را بسیار خوب دانست و گفت: این المپیاد با توجه به اولین سال برگزاری، بازتاب خوبی در بین نوجوانان فیلمساز و علاقه‌مندان به سینما داشت که امیدوارم با ادامه دار بودن برگزاری المپیاد در سال‌های آتی بتوانیم دستاوردهای خوبی برای آینده سینمای کشور داشته باشیم.

وی در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان اظهار کرد: ما با تعامل و همکاری که با اداره آموزش پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر نهاوند داشتیم و اطلاع‌رسانی که برای دانش آموزان انجام شد، توانستیم 60 نفر هنرجو را در وهله اول ثبت نام کنیم و کلاس‌های آموزشی را شروع کردیم.

اصغری افزود: طی 5 جلسه فشرده ما سعی کردیم که نوجوانان را با اصول اولیه فیلم‌سازی آشنا کنیم که از نوجوانان علاقه‌مند 15 طرح برای ساخت فیلم دریافت شد. در نهایت ما توانستیم در انجمن سینمای جوان نهاوند 7 فیلم کوتاه بسازیم و برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به مرکز استان ارسال کنیم.

این مدیر اظهار کرد: با توجه به محدودیت زمانی و تعطیلات مدارس استقبال این تعداد نوجوان از المپیاد از نظر من خوب بود و برای سال اول هم استقبال قابل قبولی شد. همچنین با توجه به کلاس‌های آموزشی محدودی که برگزار شد، می توان گفت سطح آثار عالی بود و از نظر من فیلم‌های خوبی در شهر ما تولید شده است.

کد خبر: 89    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 13:49
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter