سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان تنگستان:
پویایی سینما و فیلمسازی کشور با شناسایی و آموزش نوجوانانعبدالرضا احمدی برگزاری المپیاد فیلمسازی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: امیدوارم که با برنامه‌ریزی بهتر در سال‌های آینده، بتوانیم با شناسایی و آموزش افراد بیشتر در جهت پویایی سینما و فیلمسازی کشور گام برداریم.

مدیر انجمن سینمای جوان تنگستان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در دفتر سینمای جوان تنگستان بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد فیلم نوجوان و برای شناسایی استعدادهای این شهر به دلیل کمبود زمان تنها توانستیم با همکاری با معاونت پرورشی اداره آموزش و پرورش 2 نفر نوجوان مستعد فیلمسازی و همچنین با تعاملی که با کانون پرورش فکری اهرم یکی از شهرستان‌های توابع تنگستان داشتیم، 4 هنرجو که همه این تعداد را نوجوانان پسر تشکیل می‌دادند، 2 جلسه برگزار کنیم.

احمدی افزود: ما در کلاس‌های آموزشی که در کانون برگزار کردیم چند فیلم کوتاه برای نوجوانان به نمایش گذاشتیم. در جلسه سوم که در دفتر انجمن سینمای جوان برگزار شد تا حدودی بچه‌ها را با فیلمسازی آشنا کردیم و به آنها طرح و پروژه برای ساخت فیلم کوتاه با موبایل را پیشنهاد دادیم.

وی ضمن بیان اینکه در مسیری که انجمن سینمای جوان تنگستان برای این نوجوانان کلاس‌های آموزشی بر پا کرده بود، اولیاء بچه‌ها کمال همکاری و صمیمیت را با ما داشتند، ادامه داد: برای آشنایی بیشتر با مقوله فیلمنامه‌نویسی از بچه‌ها خواسته شد که تعدادی کتاب مطالعه کنند تا بتوانند با ذهن بازتری داستان‌نویسی کنند. طی این برنامه‌ریزی‌ها نوجوانان هنرجو فیلم‌نامه‌نویسی را فرا گرفتند و توانستند فیلمنامه و ایده‌های خوبی برای ساخت فیلم به ما ارائه دهند که در نهایت موفق شدند 2 فیلم خوب برای المپیاد آماده کنند.

این مدیر در ادامه در مورد استقبال نوجوانان علاقه‌مند و سطح آثار ارائه شده اینگونه توضیح داد: استقبال از المپیاد فیلم نوجوان در شهرستان تنگستان با مدت محدودی که ما داشتیم، عالی بود. هنرجویان تنگستانی با شور و شوق فراوان کار می‌کردند به گونه‌ای که حتی این شور و شعف در بعضی موارد به خانواده‌ها نیز سرایت کرده و با حضور آنها همراه بود. به طور کلی طی این دو ماه حال و هوای خوبی بر فضای هنری شهر و دفتر انجمن سینمای جوان حاکم بود

وی در مورد سطح آثار نیز بیان کرد: در مورد سطح آثار ارائه شده باید بگویم که اگر نخواهیم با دید حرفه‌ای و سیاستی که برگزاری این المپیاد از آن پیروی می‌کند نگاه کنیم، خوب بود و با دید اینکه یک نوجوان با چند جلسه آموزش توانسته یک فیلم بسازد از نظر من راضی‌کننده است.

رییس دفترانجمن سینمای جوان تنگستان در ادامه اظهاراتش در مورد برگزاری المپیاد فیلم نوجوان و جداسازی بخش کودک از نوجوان گفت: المپیاد فیلم نوجوان می‌تواند کمک زیادی به نوجوانانی که می‌خواهند وارد عرصه هنر و سینما شوند، کند و بهترین راه برای استعدادیابی و آموزش به طرز علمی از همان سنین پایه را فراهم می‌کند.

وی همچنین افزود: نظر من در مورد جداسازی بخش کودک از نوجوان این است که ما باید در سال‌های گذشته این جداسازی و رده بندی سنی را انجام می‌دادیم. نوجوان کاملا از لحاظ روحی با کودکان فرق دارند؛ نوجوانان در این رده سنی به مرحله تجزیه و تحلیل رسیده و می‌توانند مسائل را تشخیص داده و اظهار نظر کنند؛ آنها خودشان را صاحب نظر می‌دانند اما کودکان بیشتر به فکر بازیگوشی و سرگرمی هستند.

کد خبر: 88    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 13:47
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter