سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان استان گیلان:
می‌توان از استعدادهای نوجوانان برای ارتقا سینما و فیلمسازی کشور بهره بردنادر معصومی نیک قلب درباره برگزاری المپیاد گفت: از نظر من طرح و ایده برای برگزاری المپیاد فیلم‌سازی نوجوان ارزشمند بوده و معتقدم در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر می‌توانیم از استعدادهای نوجوانان برای ارتقا سینما و فیلمسازی کشور بیشتر بهره ببریم.

نادر معصومی نیک قلب رییس انجمن سینمای جوان استان گیلان و دفتر شهر رشت در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان بیان کرد: بلافاصله بعد از مطلع شدن از برگزاری اولین دوره المپیاد فیلم نوجوان مکاتباتی با دفاتر پنج گانه انجمن سینمای جوان در استان گیلان داشتیم که 60 نوجوان علاقه‌مند به فیلمسازی را شناسایی کردیم.

وی افزود: به طور میانگین از هر دفتر 10 نفر به ما معرفی شدند. ما کارگروهی 3 نفره تشکیل دادیم و 4 جلسه در دفتر انجمن سینمای جوان کارگاه آموزشی برای 30 نفر هنرجویی که در مرکز استان و شهر رشت حضور داشتند، برگزار کردیم.

نیک قلب اظهار کرد: تعداد فیلم‌های تولید شده در استان گیلان 30 فیلم بود که از این تعداد، 12 فیلم توسط کارگروه ما انتخاب شد و برای المپیاد ارسال کردیم. 5 فیلم که دارای شاخص‌های بالایی بودند، تفکیک و به دفتر انجمن سینمای جوان تهران فرستاده شدند.

رییس انجمن سینمای جوان استان گیلان در مورد سطح آثار عنوان کرد: با وجود شتابزدگی و مدت زمان کمی که برای اجرای این برنامه وجود داشت، ما با استقبال نسبتا خوبی مواجه شدیم اما واقعیت این است که ما نمی‌توانیم در این مدت زمان کوتاه و با تعداد جلسات آموزشی محدود انتظار زیادی از نوجوانان فیلمسازمان داشته باشیم، ولی تلاش آنها برای من قابل احترام و ارزش است و معتقدم که توانستد فیلم‌های خوبی تولید کنند.

معصومی همچنین در مورد تفکیک دو جشنواره کودک و نوجوان نیز بیان کرد: در مورد جداسازی باید کمی صبر کرد و نتیجه برگزاری جشنواره را دید. اگر بتوان به هدف‌هایی که این جداسازی مد نپر داشته، رسید، بسیار کار خوبی است و بدین ترتیب ما می‌توانیم 2 جشنواره معتبر به صورت مجزا در کشور برگزار کنیم.

کد خبر: 87    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 23 شهریور 1394 ساعت 13:46
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter