سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
معاون رییس انجمن سینمای جوان نیشابور:
با اعتماد به نوجوانان هویت های از دست رفته را بازگردانیم

رییس انجمن سینمای جوان نیشابور بیان کرد: هر طرحی در شروع با مشکلاتی روبه‌رو خواهد بود ، اما ما با اعتماد به این نوجوانان می‌توانیم هویت‌هایی را که از آنها دور افتاده‌ایم، دوباره به دست بیاورم.
مسعود سلیمانی رییس انجمن سینمای جوان نیشابور در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی در خصوص روند برگزاری این المپیاد گفت: ما با فراخوان‌هایی که در سطح شهر و در مراکز هنری داشتیم و جلساتی که با مسئولان اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتیم و به دلیل فصل تعطیلی مدارس و اینکه به دانش آموزان دسترسی نداشتیم در نهایت با ثبت نام ده نفر از نوجوانان کلاس‌های خود راشروع کردیم.
وی ادامه داد: کلاس‌های ما در 2 هفته به صورت مستمر صبح‌ها و با حضور مدرسین برگزار شد. ما حتی از مدرسین خواستیم که سر صحنه فیلمبرداری نیز در کنار بچه‌ها حضور داشته باشند. در نهایت با توجه به کمبود وقت توانستیم از شهر نیشابور 2 فیلم آماده کرده و به مرکز استان برای حضور در المپیاد ارسال کنیم.
وی اظهار کرد: شهر نیشابور یکی از شهرهای فرهنگی و هنری در سطح کشور است و اگر در فصل تعطیلی مدارس نبودیم، قطعا استقبال خیلی بهتری از این المپیاد در شهر ما صورت می‌گرفت، اما با این حال بازهم از نظر من استقبال خوبی از این المپیاد شد و سطح کیفی که من در این 2 فیلم دیدم خوب بود.
سلیمانی افزود: البته باید بگویم فیلم‌سازی این نوجوانان کاملا تحت تاثیر سریال‌های خانوادگی ایرانی و همچنین سریال‌هایی است که از از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش می‌شود که امیدواریم در سال‌های آینده و با کلاس‌های بیشتری که برای این نوجوانان می‌گذاریم در پرداختن به فیلم‌نامه و ایده بتوانیم به آنها کمک کنیم تا طرح‌ها و ایده‌های بهتری ارائه داده و بسازند.
وی همچنین عنوان کرد: برگزاری این المپیاد قطعا طرح خوبی است، اما با توجه به اولین سال برگزاری قطعا ایراداتی داشته که با کسب تجربه در سال‌های آینده یقینا به نحو بهتری برگزار خواهد شد و برای آینده سینمای کشور و فیلم کوتاه بسیار مثبت خواهد بود. یکی از حسن‌هایی که برگزاری این المپیاد برای انجمن سینمای جوان نیشابور داشت این بود که جنب و جوش ایجاد کرد و انجمن جان تازه‌ای گرفت.
وی ادامه داد: همچنین یک سری فیلمساز نوجوان و آینده‌دار را شناسایی کردیم که امیدواریم در آینده با حمایت‌هایی که از این فیلمسازان نوجوان در سطح کشور می‌شود، بتوانند جایگاه خوبی برای فیلم‌های کوتاه دست و پا کنند.
کد خبر: 86    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 21 شهریور 1394 ساعت 15:42
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter