سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس دفتر انجمن سینمای جوان اراک:
توجه به تولیدات در طول سال، ارزش کار نوجوانان را نمایان خواهد کرد

رییس دفتر انجمن سینمای جوان استان مرکزی گفت: امیدوارم با ادامه‌دار شدن طرح المپیاد فیلمسازی در سال‌های آینده بتوانیم زمینه خوبی برای شکوفایی سینمای کشور ایجاد کنیم. با وجود بار مالی کمی که تولید فیلم در این مقطع سنی داشته، اگر هرساله برگزار شود در آینده با استقبال خوبی روبه‌رو خواهد شد.
سعید عبدالحمیدی رییس دفتر انجمن سینمای جوان استان مرکزی (اراک) در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان بیان کرد: انجمن سینمای جوان اراک بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد فیلم نوجوان از طریق پخش تراکت‌هایی که در سطح شهر و مراکز فرهنگی داشت و به ویژه از طریق فراخوانی که در صدا و سیما انجام شد مخاطبان و علاقه‌مندان را از برگزاری این المپیاد مطلع کرد.
وی شرح داد: پس از انجام اطلاع‌رسانی 60 نفر مراجعه‌کننده برای ثبت نام داشتیم که کارگروه ما با جلساتی که با این نوجوانان داشت 15نفر را گزینش کردند و ما با توجه به کمبود زمان فقط توانستیم نوجوانان را تا حد اندکی با فیلمسازی آشنا کنیم و در مورد سیاست‌هایی که از برگزاری المپیاد دنبال می شود با آنها صحبت کردیم.
وی ادامه داد: ما از نوجوانان منتخب طرح وایده خواستیم که 12 طرح برای ساخت فیلم ارائه شد و در نهایت 7 فیلم حاصل تلاش نوجوانان در انجمن سینمای جوان استان مرکزی بود که ما برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال کردیم.
عبدالحمیدی با اشاره به زمان کمی که در اختیار داشته‌اند گفت: اگر این طرح زودتر به ما اعلام می‌شد و ما می‌دانستیم چه مدت زمانی فرصت داریم، قطعا استقبال بهتری صورت می‌گرفت، اما با توجه به کمبود زمان و مشکلاتی که داشتیم استقبال خوب بود.
وی تصریح کرد: اگر به تولیدات در طول سال نگاه کنید، ارزش کار این نوجوانان نمایان خواهد شد که طی کوتاه‌ترین فرصت 7 فیلم به ما تحویل دادند.
وی با بیان اینکه سطح آثار نیز با توجه به آموزش کمی که ما توانستیم برای این نوجوانان داشته باشیم، خوب بود، گفت: در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر می‌توانیم فیلم‌های خوبی را تولید و استعدادهای زیادی را شناسایی کنیم.
کد خبر: 85    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 21 شهریور 1394 ساعت 15:41
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter