سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
روئیس انجمن سینمای جوان کاشان:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان دوران طلایی سینمای جوان را زنده کرد

رئیس انجمن سینمای جوان کاشان گفت: المپیاد فیلمسازی نوجوانان موجب شد ما دوباره به دوران طلایی سینمای جوان که فیلسازان محدودیت سنی داشتند و استعدادیابی صورت می‌گرفت و نوجوانان می‌توانستند به صورت علمی و تجربی فیلمسازی را یاد بگیرند، برگردیم.
رضا بهمنی در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد روند کار در این شهر گفت: ما با اطلاع‌رسانی که انجام دادیم توانستیم 12 نفر از نوجوانان فیلمساز را شناسایی کنیم که 10 نفر از آنها خودشان طرح فیلمنامه داشتند. ما کلاس‌ها را به صورت تک نفره برگزار کردیم و جلسات متعددی برگزار شد تا طرح و ایده آنها به فیلمنامه تبدیل شود.
وی ادامه داد: در کنار این فیلمسازان نوجوان از تعدادی مشاور نیز استفاده کردیم تا بتوانند در جاهای لازم به این بچه‌ها کمک کنند و تجربیات خود را در اختیار آنها قرار دهند. در نهایت 10 فیلم در شهر کاشان برای المپیاد آماده کردیم و به مرکز استان فرستادیم که در آنجا گزینش می‌شود و فیلم‌های برتر برای شرکت در المپیاد انتخاب خواهند شد.
رییس انجمن سینمای جوان کاشان در مورد استقبال از این المپیاد در کاشان گفت: از طرف نوجوانان استقبال خوبی از فیلمسازی برای المپیاد صورت گرفت و مسلما اگر فصل تعطیلی مدارس نبود، استقبال بیشتری می‌شد. امیدواریم در سال‌های آینده با زمان بیشتری که در اختیار خواهیم داشت هم افراد بیشتری را شناسایی کنیم و هم بتوانیم با کلاس‌ها و کارگاه‌هایی که برگزار می‌شود نوجوانان فیلمساز را از لحاظ تکنیکی و فنی به سطح بالاتری برسانیم.
بهمنی در مورد سطح آثار نیز بیان کرد: در مجموع آثار خوبی ارائه شد و شرکت‌کنندگان نوجوان ایده‌ها و نظرات متفاوتی در ساخت فیلم‌ها داشتند. مثلا یکی از نوجوانان روستایی دغدغه خودش را در فیلم بیان کرده بود که مشکل کم آبی و ایجاد گسل در اطراف روستایشان به خاطر استفاده بی رویه از سفره‌های زیر‌زمینی است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از فیلمسازان نوجوان دغدغه‌اش حجاب بود و در فیلم خود به آن پرداخته بود. در مجموع هر یک از این نوجوانان با طرح وایده‌ای جالب که دغدغه و ساخته ذهن خودشان بود، به فیلمسازی پرداخته‌اند.
کد خبر: 84    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 21 شهریور 1394 ساعت 15:39
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter