سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان بندرانزلی:
المپیاد فیلم سازی و کشف استعدادهای نوجوانان فیلمساز

رییس انجمن سینمای جوان بندرانزلی میزان استقبال نوجوانان و سطح فیلم‌های ساخته شده در بندرانزلی را خیلی خوب ارزیابی کرد و گفت: استقبال نوجوانان خیلی خوب بود و طی این چند روز با نشاط بسیار در دفتر انجمن حضور داشتند و شور و حال خاصی را باعث شده بودند.

زهره زمانی رییس انجمن سینمای جوان بندرانزلی در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد روند تولید فیلم برای المپیاد توضیح داد: ما بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد شروع به انتشار فراخوان برای جذب هنرجو کردیم و با جلساتی که با مسئولین اداره آموزش و پرورش و کانون فرهنگی بندرانزلی داشتیم، 11 نفر را ثبت نام کردیم.

وی ادامه داد: پس از جلساتی که کارگروه ما با این نوجوانان داشت، در نهایت با 4 نفر کلاس‌های آموزش فیلمسازی را شروع کردیم؛ 6 جلسه 3 ساعته در دفتر انجمن تشکیل شد و نوجوانان آموزش‌های ابتدایی فیلمسازی را دیدند و حاصل کار آنها 6 فیلم بود که به مرکز استان ارسال کردیم، که امیدوارم احقاق حق نوجوانان فیلم‌ساز بندرانزلی به درستی و عادلانه صورت بگیرد.

وی ضمن بیان اینکه نوجوانان بندانزلی کاملا به صورت مستقل کار کردند، تصریح کرد: هیچ‌گونه کمکی برای ساخت فیلم و تدوین به این بچه‌ها نشد، در حالی که من در عکس‌هایی که از پشت صحنه فیلم‌ها در بعضی از شهرها دیده‌ام، از عوامل حرفه‌ای مثل فیلمبردار برای ساخت فیلم‌ها استفاده کرده‌اند، ولی ما برای اینکه استعدادهای بچه‌ها را بشناسیم، از آنها خواستیم که خودشان و با ایده ذهنی و ابزاری که خود در اختیار دارند فیلم بسازند و به حرفه‌ای بودن آثار فکر نکردیم.

وی با تاکید بر اینکه 6 اثری که در شهر بندرانزلی ساخته شده عالی بوده گفت: برای مقطع سنی نوجوانان و انتظاری که می‌شود از یک نوجوان داشت، من فیلم‌های خوبی دیدم و حتی می‌توانم بگویم در دو مورد کاملا شگفت‌زده شدم.

وی اظهار کرد: به نظر من ایده برگزاری این المپیاد طرح و ایده خیلی خوبی بود که امیدوارم با برنامه‌ریزی بهتر در سال‌های آینده بتوانیم نوجوانان فیلم‌ساز بیشتری را شناسایی و فیلم‌هایی با کیفت بالاتر بسازیم. طرح برگزاری المپیاد یکی از بهترین طرح و ایده‌هایی بود که می‌شد برای پویایی کشور ارائه کرد.

زمانی افزود: من طی سفری که به اسپانیا داشتم با نمونه مشابه این المپیاد روبه‌رو شدم که در شهر والنسیا و به نام جشنواره میکی برگزار می‌شد؛ آنها نیز به دنبال کشف استعداد و شناسایی آنها در سنین نوجوانی بودند.
کد خبر: 81    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 ساعت 11:20
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter