سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان بوشهر:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان نفس تازه برای سینمای کشور


داریوش غذبانی اعلام کرد: در جنوب کشور مردم علاقه زیادی به سینما دارند و نوجوانان در این شهر با علافه زیادی ار این المپیاد استقبال کردند. خیلی از نوجوانان بعد از آنکه مهلت شرکت در المپیاد تمام شده بود و ما در مرحله تولید بودیم، مراجعه کردند که ما نتوانستیم از طرح‌های آنها برای این دوره استفاده کنیم.
رییس انجمن سینمای جوان بوشهر در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد روند کار در این شهر گفت: بعد از این که از سازمان سینمایی اطلاع داده شد که برای شرکت در المپیاد فیلمسازی نوجوانان باید فیلم کوتاه ارسال کنیم با اطلاع‌رسانی به شکل پوستر در سطح شهر و رسانه‌ها و سایت‌ها توانستیم 20 نفر هنرجو جذب کنیم که از میان آنها 6 طرح خوب انتخاب شد و به مرحله تولید رسید.
وی افزود: در نهایت 4 فیلم از شهر بوشهر و 2 فیلم هم از شهر تنگستان برای شرکت در المپیاد آماده شده که آنها را به دفتر المپیاد ارسال خواهیم کرد.
غذبانی بوشهر عنوان کرد: ما برای شناخت بیشتر نوجوانان در عرصه فیلمسازی، دو جلسه عمومی برگزار کردیم که بسیار مثمر ثمر بود اما به دلیل گرمای هوا نتوانستیم جلسات عمومی بیشتری برگزار کنیم، به همین دلیل با بچه‌ها به صورت خصوصی کار کردیم و در کنار آنها مشاورانی قرار دادیم که بتوانند بهتر کار کنند.
وی تصریح کرد: در جنوب کشور مردم علاقه زیادی به سینما دارند و نوجوانان در این شهر با علافه زیادی ار این المپیاد استقبال کردند. خیلی از نوجوانان بعد از آنکه مهلت شرکت در المپیاد تمام شده بود و ما در مرحله تولید بودیم، مراجعه کردند که ما نتوانستیم از طرح‌های آنها برای این دوره استفاده کنیم.
رییس انجمن سینمای جوان بوشهر ادامه داد: امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم از استعدادهای این بچه‌ها استفاده کنیم و شرایط بهتری را برای نوجوانان رقم بزنیم. ما حتی افرادی را داشتیم که فیلم آماده داشتند، اما نتوانستیم از آنها استفاده کنیم.
غذبانی تاکید کرد: من به شخصه فیلم‌های خیلی خوبی دیدم و فیلم‌های ارایه شده در کل از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار بودند. از نظر من المپیاد ایده خوبی است که می تواند یک نفس تازه برای سینمای کشور در حوزه نوجوانان باشد و مثل یک دوره آموزشی و آمادگی سطح بالا برای کسانی است که به سینما و فیلمسازی علاقه دارند.
وی با بیان اینکه ما باید با شناسایی این استعدادها آنها را حمایت کنیم تا به رده‌های بالای سینمای کشور برسند، گفت: یکی دیگر از محسنات این المپیاد این بود که خیلی از دفاتر انجمن سینمای جوان را که دچار رکود بودند به تکاپو انداخت و دوباره پویا شدند.

کد خبر: 80    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 ساعت 11:18
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter