سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان رفسنجان:
استقبال نوجوانان رفسنجان از المپیاد فیلمسازی


عباس بلوچی گفت: برگزاری المپیاد فیلم نوجوان اتفاق خیلی خوبی است و نوجوانان قدری زودتر با فیلم‌سازی و هنر سینما آشنا می‌شوند، خصوصا در شهرستان‌ها که نوجوانان کمتر امکانات دارند تا بتوانند در کلاس‌های آموزش فیلم‌سازی خصوصی شرکت کنند.
عباس بلوچی رییس انجمن سینمای جوان رفسنجان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد روند برگزاری المپیاد در رفسنجان بیان کرد: ما برای مشارکت و جذب نوجوانان فیلمساز در شهر رفسنجان جلساتی را با مسئولین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره آموزش و پرورش برگزار کردیم. طی این جلسات 18 نفر از نوجوانان را شناسایی و در کلاس‌های فیلم‌سازی ثبت نام کردیم.
وی ادامه داد: با همین تعداد کلاس‌هایمان را در انجمن سینمای جوان شروع کرده و طی 4 جلسه و هر جلسه 2 ساعت اصول اولیه فیلمسازی را به این بچه‌ها آموزش دادیم. در نهایت توانستیم 7 فیلم را آماده کرده و به مرکز استان ارسال کنیم.
وی تصریح کرد: برای برگزاری این المپیاد استقبال خوبی از سمت نوجوانان روبه‌رو شدیم و شور و شوق فراوانی در آنها وجود داشت که با حضور در انجمن سینمای جوان شور و حال خاصی را نیز باعث شدند.
بلوچی در مورد کیفیت فیلم‌های ساخته شده در شهر رفسنجان گفت: به نظر من کیفیت فیلم‌های شهر رفسنجان از سایر فیلم‌هایی که در سطح استان ساخته شده است، خیلی بالاتر است. اگر ما می‌توانستیم در بخش انیمیشن هم فیلم ارائه دهیم، قطعا فیلم‌های خوبی از نوجوانان ما دیده می‌شد.
وی تاکید کرد: از نظر من برگزاری المپیاد فیلم نوجوان اتفاق خیلی خوبی است و نوجوانان ما قدری زودتر با فیلم‌سازی و هنر سینما آشنا می‌شوند، خصوصا در شهرستان‌ها که نوجوانان کمتر امکانات دارند تا بتوانند در کلاس‌های آموزش فیلم‌سازی خصوصی شرکت کنند.
وی همچنین در مورد تفکیک بخش کودک و نوجوان جشنواره اطهار کرد: نظر من در مورد جداسازی جشنواره فیلم کودک از نوجوان این است که سینما یک مقدار برای کودکان زود است و درک درستی از سینما ندارند، اما به دلیل جمعی بودن، هنر سینما و فیلمسازی برای نوجوانان هنرجو خوب است و می‌توانیم به نوجوانان از همان سنین پایه فیلمسازی را آموزش دهیم.

کد خبر: 79    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 18 شهریور 1394 ساعت 11:16
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter