سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
معاون رییس انجمن سینمای جوان ایلام:
کشف استعدادها، بزرگ‌ترین دستاورد برگزاری المپیاد

محمد حاجیان معاون رییس انجمن سینمای جوان ایلام تاکید کرد: قطعا برگزاری المپیاد برای نوجوانان می‌تواند کار ارزشمندی باشد. اعتقاد دارم که اگر به فیلمسازی به شکل بنیادی نگاه شود و به نوجوانانی که در این عرصه فعالیت دارند، اطمینان شود، می‌تواند برای آینده سینمای کشور مفید باشد.

مسئول برگزاری المپیاد فیلمسازی در این استان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما بعد از اینکه از برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان مطلع شدیم، فراخوان‌های زیادی برای جذب هنرجو در سطح شهر و برای این مقطع سنی دادیم اما متاسفانه به دلیل فصل تابستان و تعطیلی مدارس کسی برای حضور در جلسات و کلاس‌ها ثبت نام نکرد.

وی ادامه داد: پس از آن با رایزنی‌هایی که با نهادهای فرهنگی و اداره آموزش و پرورش و کانون فرهنگی آموزش داشتیم و با اطلاع‌رسانی که آنها به اعضای خود داشتند، 8 فیلم که قبلا ساخته شده بود به دفتر انجمن سینمای جوان ایلام ارسال شد که از بین این 8 فیلم ما دو فیلم را انتخاب کردیم و برای المپیاد ارسال کردیم. یک فیلم خوب هم تازه به دست ما رسیده است که طی چند روز آینده می‌فرستیم و جمعا استان ایلام با 3 فیلم در این المپیاد شرکت خواهد کرد.

وی اظهار کرد: متاسفانه استقبال در منطقه ما بسیار ضعیف بود و ما به دلیل اینکه هنرجویی نداشتیم، نتوانستیم کلاسی برگزار کنیم. فیلم‌سازانی هم که فیلمشان را برای ما ارسال کردند، خارج از مرکز استان بودند و ما فقط توانستم در این مقطع زمانی و به کمک اداره آموزش و پرورش استان فیلم‌های ساخته شده را جمع آوری کنیم.

حاجیان همچنین ضمن بیان اینکه سطح آثار ارائه شده نیز پایین بود، گفت: ما باید برای سال‌های آینده آسیب‌شناسی کنیم و در فصل مدارس نوجوانانی را که در فیلمسازی استعداد دارند، شناسایی کنبم تا بتوانیم از آنهادر زمان برگزاری المپیاد استفاده کنیم.

معاون رییس انجمن سینمای جوان ایلام تاکید کرد: قطعا برگزاری المپیاد برای نوجوانان می‌تواند کار بسیار خوبی باشد. من اعتقاد دارم که اگر به فیلمسازی به شکل بنیادی نگاه شود و به نوجوانانی که در این عرصه فعالیت دارند، اطمینان شود، حتما می‌تواند برای آینده سینمای کشور مفید باشد.

وی در ادامه بیان کرد: آشنایی این نوجوانان با سینما و فیلمسازی و کشف استعدادها می‌تواند بزرگ‌ترین دستاورد برگزاری این المپیاد باشد و امیدوارم در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم المپیادهای خوبی برگزار کنیم.

کد خبر: 78    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 17 شهریور 1394 ساعت 11:15
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter