سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان ساری:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان و شناسایی پتانسیل های فیلمسازی در سطح استان


آذر محمودی گفت: برای اولین سال، برگزاری المپیاد با استقبال خوبی مواجه شد، برای ما نیز جرقه‌ای از امیدواری ایجاد کرد و توانستیم پتانسیل‌های فیلم‌سازی را در سطح استان شناسایی کنیم.

آذر محمودی رییس انجمن سینمای جوان ساری در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد روند فیلمسازی نوجوانان در ساری شرح داد: ما در انجمن سینمای جوان ساری بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد و با توجه به مدت زمان محدودی که داشتیم، از طریق فضای مجازی به هنرجویان و والدین کسانی که می‌شناختیم اطلاع‌رسانی کردیم و با جلساتی که با مسئولین فرهنگی اداره آموزش و پرورش و حوزه‌های هنری داشتیم، 20 نفر را ثبت‌نام کردیم.

وی ادامه داد: پس از آن با کارگروهی که از تهران دعوت کردیم 2 کلاس در 1 روز و به مدت 6 ساعت برای آشنایی اولیه این نوجوانان با فیلمسازی تشکیل شد. دستآورد آن 10 فیلم بود که ما 9 فیلم را برای شرکت در المپیاد فیلمسازی نوجوانان به تهران ارسال کردیم.

وی ضمن اشاره به اینکه برگزاری این المپیاد به طور کلی طرح بسیار خوبی بود، اظهار کرد: در مورد مقطع سنی این المپیاد باید کمی تأمل بیشتری صورت بگیرد و تجدیدنظر شود. به نظر من اگر سن شرکت‌کنندگان در المپیاد بین 15 تا 19 سال باشد، ما می‌توانیم نتایج و دستآوردهای بهتری داشته باشیم.

محمودی عنوان کرد: در سنین پایین والدین کمتر اطمینان می‌کنند به اینکه بخواهند فرزندان خود را در اختیار انجمن سینمای جوان یا هر سازمان فرهنگی دیگری قرار دهند. معمولا در سنین پایین والدین به همان فعالیت‌های اندک هنری در مدارس اکتفا می‌کنند، به خاطر همین مسائل از نظر من اگر از نوجوانان 15 سال به بالا برای این المپیاد استفاده شود، بهتر است.

وی اظهار کرد: من برای اولین سال، برگزاری المپاد را خیلی خوب دیدم و برای ما جرقه‌ای از امیدواری ایجاد شد. توانستیم پتانسیل‌های فیلم‌سازی را در سطح استان شناسایی کنیم و چالش های پیش رویمان را برای سال‌های بعد شناخته و برطرف کنیم.

رییس انجمن سینمای جوان ساری در بخشی از این گفت‌وگو استقبال و سطح آثار ارایه شده در شهر ساری را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: استقبال خوبی از طرف نوجوانان شرکت‌کننده و کسانی که اطلاع داشتند، برای شرکت در کلاس‌ها صورت گرفت که جنب و جوش خوبی به دفتر انجمن سینمای جوان و کارگروه‌های فرهنگی ساری ایجاد کرد. قطعا اگر زمان بیشتری در اختیار ما بود، افراد بیشتری را می‌توانستیم جذب کنیم که امیدوارم با برنامه‌ریزی بهتر در آینده این اجازه به ما داده شود تا بتوانیم از حداکثر استعدادهای نوجوان در عرصه فیلمسازی استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ما فیلم‌های خوبی را در این مدت کمی که در اختیار داشتیم، ساختیم و از نظر من از 9 فیلمی که ما از شهر ساری برای المپیاد ارسال کرده‌ایم، 5 اثر فوق‌العاده هستند؛ امیدوارم که منتخبین از فیلمسازهای ما باشند.

کد خبر: 77    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 17 شهریور 1394 ساعت 11:11
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter