سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان البرز:
المپیاد فیلم سازی حس پویایی را در میان نوجوانان زنده کردمحمد حسین عابدی مدیر انجمن سینمای جوان البرز جداسازی بخش کودک از نوجوان جشنواره مفید دانست و گفت: به نظر من این جداسازی ناشی از یک سیاست هوشمندانه بود، زیرا مقطع سنی کودک و نوجوان از هر لحاظ با هم فرق دارند و من هیچ نکته غیرمعمول و غیرطبیعی در جداسازی این دو مقطع سنی ندیدم.

محمد حسین عابدی در گفت‌و گو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان در مورد چگونگی برگزاری این المپیاد در کرج توضیح داد: پس از انتشار فراخوانی که در سطح استان البرز انجام دادیم و تعاملی که سعی کردیم با آموزش و پرورش و هنرستان هنرهای زیبا داشته باشیم و همچنین با توجه به محدودیت مقطع سنی که داشتیم، در نهایت 35 نفر مراجعه کردند که پس از مصاحبه‌هایی که با این دوستان داشتیم و جلساتی که کارگروه‌های ما داشتند، نهایتا 15 نفر انتخاب شدند.

وی افزود: ما طی 9 روز 3 جلسه کارگاه، هر جلسه 3 ساعت برای آنها برگزار کردیم که جلسات هر 3 روز یکبار برگزار شد و نوجوانان طرح‌ها و فیلم‌های خود را ارائه دادند. با بررسی و جلساتی که داشتیم، 11 فیلم به تایید رسید که از این 11 فیلم در حال حاضر ما 9 فیلم را آماده کرده‌ایم که به دفتر انجمن سینمای جوان تهران ارسال خواهیم کرد.

مدیر انجمن سینمای جوان البرز تصریح کرد: ما دیدگاهمان فقط به شهر کرج خلاصه نشد و استانی نگاه کردیم، به همین دلیل تعدادی هنرجو و فیلمساز از فردیس و هشتگرد برای شرکت در این المپیاد داریم که فیلم ساخته‌اند و آثارشان در این 9 فیلم ارسالی به المپیاد حضور دارد.

عابدی اظهار کرد: ما امسال به خاطر تعطیلی مدارس و عدم همکاری آموزش و پرورش استان البرز نتوانستیم از هنرجویان نوجوان و استعدادهای دانش‌آموزی در سطح استان بهره ببریم. ما به طرز عجیبی از طرف مسئولین فرهنگی آموزش وپرورش استان البرز با نگاهی مملو از سوءظن و بی اطمینانی نسبت به هنر و سینما و همچنین با این سوال و شبهه که ما چرا باید وقت بگذاریم تا به این نوجوانان آموزش فیلمسازی بدهیم، مواجه بودیم.

وی برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان را حرکت خوبی برشمرد و گفت: امیدوارم که این المپیاد بتواند کمک خوبی باشد برای استعدادیابی نوجوانان هنرمند در عرصه فیلمسازی کشور و ما در آینده بتوانیم از این استعدادها بهره ببریم.

محمد حسین عابدی در پایان گفت: برگزاری این المپیاد شور و حال خوبی به دفتر انجمن سینمای جوان البرز داد؛ به گونه‌ای که ما حتی روزهای تعطیل هم به دفتر انجمن می‌آمدیم. برگزاری این المپیاد حس پویایی را در بین نوجوانان زنده کرد و شرایطی را فراهم کرد که آنها طی حضور در این المپیاد رقابت خوب و زیبایی با هم داشتند. امیدوارم که چنین برنامه‌هایی در انجمن سینمای جوان ادامه داشته باشد.
کد خبر: 74    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 16 شهریور 1394 ساعت 11:53
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter