سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان زنجان:
المپیاد فیلمسازی طرحی برای استعداد یابی و شناسایی نوجوانان فیلمساز


لیلا بیگلی مدیر انجمن سینمای جوان زنجان در باره طرح برگزاری المپیاد فیلمسازی برای نوجوانان گفت: از نظر من طرح برگزاری المپیاد نوجوانان فکر و ایده بسیار خوبی است که می‌تواند به استعدادیابی و شناسایی نوجوانان هنرمند و فیلمساز کمک کند.

به گزارش ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی، لیلا بیگلی گفت: امیدوارم در سال‌های آینده و با طرح و برنامه‌ریزی بهتر و تعاملی که سازمان سینمایی و آموزش و پرورش در جهت معرفی و شناسایی این گروه سنی انجام می‌دهد بتوانیم از تمام استعدادهای کشور در دوره‌های بعدی استفاده کنیم تا در نهایت بتوانیم سینمای کشور را در آینده و توسط همین نوجوانان به پویایی برسانیم.

مدیر انجمن سینمای جوان زنجان در مورد چگونگی شرایط و نحوه برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان در زنجان توضیح داد: ما 2ماه پیش بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان، از طریق مطبوعات شهر زنجان فراخوان دادیم و دو نوبت در رادیو زنجان نیز اطلاع‌رسانی کردیم. همچنین از کانون پرورش فکری و اداره آموزش و پرورش نیز کمک خواستیم که متاسفانه کانون پرورش فکری با ما همکاری نکرد و با وجود همکاری اداره آموزش و پرورش، به دلیل تعطیلی مدارس ما نتوانستیم از استعدادهای نوجوان شهر به‌طور کامل بهره ببریم.

وی شرح داد: ما کلاس‌های آموزشی‌مان را با 30 هنرجو آغاز کردیم و طی یک هفته و روزی 3 ساعت کلاس‌هایمان را برگزار کردیم. در این راستا از اساتید خوبی در این کلاس‌ها برای آموزش نوجوانان بهره بردیم و از پیشکسوتان عرصه هنر زنجان برای آموزش هر چه بیشتر و بهتر نوجوانان نیز استفاده کردیم و یک کارگاه 3 ساعته با دعوت از آقای جمال رحمتی که از تهران آمدند هم برگزار کردیم که در نهایت توانستیم 8 فیلم برای المپیاد فیلمسازی نوجوانان ارائه دهیم.

بیگلی در مورد استقبال و نحوه برخورد نوجوانان با این طرح توضیح داد: نوجوانان در روزهای اول با ذوق و شوق فراوانی برای شرکت در کلاس‌ها می‌آمدند، اما تعدادی از آنها به دلیل اقتضای سنی، وقتی دیدند که کار جدی است و باید تلاش زیادی انجام دهند از نیمه راه منصرف شدند، اما نوجوانانی که باقی ماندند با سعی و تلاش فراوان به کار خود ادامه دادند و از نظر من فیلم‌های خوبی را آماده کردند؛ مخصوصا در ساخت فیلم انیمیشن فیلم‌های بسیار خوبی نسبت به رده سنی که این بچه‌ها قرار دارند و تجربه کمی که در عرصه فیلمسازی داشتند، از طرف نوجوانان ارائه شده است.
کد خبر: 72    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 15 شهریور 1394 ساعت 09:33
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter