سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان مشهد:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان را به خودباوری می‏رساند

نسرین شاه محمدی گفت: برای اینکه نوجو انان در حوزه فیلمسازی به خودباوری برسند، برگزاری المپیاد فیلمسازی الزامی بود.

به گزارش ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی، نسرین شاه محمدی مدیر انجمن سینمای جوان مشهد در مورد روند فعالیت‌های المپیاد فیلمسازی نوجوانان در شهر مشهد گفت: ما بعد از مطلع شدن از برگزاری این المپیاد طی یک اطلاع‌رسانی عمومی در سطح شهر و در تعاملی که با مسئولین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره آموزش و پرورش مشهد داشتیم، شرایط و نحوه برگزاری را به اطلاع علاقه‌مندان رساندیم.

وی ادامه داد: پس از آن 80 نفر مراجعه‌کننده داشتیم که طی یک جلسه عمومی شرایط شرکت و برگزاری را تشریح کردیم و از آنها طرح خواستیم. از میان این افراد 30 نفر طرح‌های خود را ارائه کردند.

این مدیر افزود: پس از جمع‌آوری طرح‌ها در انجمن سینمای جوان مشهد 4 جلسه 3 ساعته آموزشی در طول 9 روز برای این نوجوانان برگزار کردیم و طی آن اصول اولیه فیلمسازی را به این نوجوانان آموزش دادیم.
شاه محمدی بیان کرد: در نهایت 11 فیلم در شهر مشهد به تولید رساندیم و در مجموع 27 فیلم در استان خراسان رضوی تولید شده که برای ستاد المپیاد فیلمسازی نوجوانان ارسال خواهیم کرد.
مدیر انجمن سینمای جوان مشهد در مورد میزان استقبال نوجوانان از کلاس‌های آموزشی و شرکت در المپیاد گفت: با اینکه زمان مناسبی نبود و در فصل تعطیلات مدارس بودیم، اما استقبال خیلی خوبی از طرف نوجوانان هنرجو در شهر مشهد صورت گرفت و شور و شوق خاصی داشتند.

وی تصریح کرد: اشتیاق و استقبال بچه‌هایی که می‌خواستند برای المپیاد نوجوانان فیلم بسازند باعث شد که ارتباط خوبی بین انجمن سینمای جوان و این نوجوانان فیلمساز ایجاد شود که امیدواریم با برنامه‌ریزی بهتر و زمان بیشتر و مناسب‌تری که در سال‌های آینده برای شناسایی نوجوانان در این رده سنی در اختیار ما قرار می‌گیرد، کلاس‌های بیشتری برگزار خواهیم کرد و به دستآوردهای خوبی نیز خواهیم رسید.
شاه محمدی همچنین در باره جداسازی بخش کودکان از نوجوان در جشنواره گفت: با جداسازی رده سنی کودک از نوجوان، به نوجوانان کمک کردیم که استعداد خود را در رقابت با هم سن و سال‌های خود در عرصه هنر سینما و فیلمسازی محک بزنند و به اعتماد به نفس برسند که حتی می‌توانند در آینده در سینمای کشور حرفی برای گفتن داشته باشند.
کد خبر: 71    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 15 شهریور 1394 ساعت 09:31
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter