سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مسئول برگزاری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان مراغه:
تفکیک رده سنی جشنواره کمک به فیلمسازان نوجوان است


حسن توفیق جداسازی مقطع سنی کودک و نوجوان در جشنواره امسال را مفید دانست و گفت: این کار با توجه به اینکه هرمقطع سنی با ظرفیت خودش سنجیده و داوری می‌شود، موجب تشویق نوجوانان فیلم‌ساز خواهد شد.
حسن توفیق مسئول برگزاری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان مراغه در باره روند فعالیت‌های المپیاد فیلمسازی نوجوانان به خبرنگار ستاد خبری این المپیاد گفت: با اطلاع‌رسانی که در سطح شهر انجام شد و فراخوانی که به آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری دادیم، 15 نفر ثبت نام کردند. برای اینکه بتوانیم از تمام ظرفیت منطقه استفاده کنیم از آموزش و پرورش منطقه کمک خواستیم اما به دلیل تعطیلی مدارس نتوانستیم از دانش‌آموزان هنر‌دوست استفاده کنیم.
وی ادامه داد: در نهایت با 11 نفر کلاس‌ها را شروع کردیم که طی دو روز و به صورت فشرده برگزار شد و 3 فیلم داستانی و یک فیلم مستند آماده شد که ما برای انجمن سینمای جوان تبریز ارسال کردیم.
توفیق در مورد سطح کیفی فیلم‌های ساخته شده اظهار کرد: فیلم‌هایی که نوجوانان شهر ما برای المپیاد نوجوانان ارائه کردند از سطح خوبی برخوردار است و به موضوعات مختلفی که دغدغه این نوجوانان بوده است پرداخته‌اند.
وی افزود: یکی از فیلم‌ها در مورد مصرف آب است، در فیلم دیگری به امور شهروندی پرداخته شده و یک فیلم دیگر نیز در مورد داستان زندگی یک جانباز جنگ تحمیلی است که نشان‌دهنده تنوع ایده در بین نوجوانان است.
وی ضمن بیان اینکه برگزاری این المپیاد حرکت بسیار خوبی است، گفت: اگر در سال‌های آینده آموزش وپرورش به ما در معرفی دانش‌آموزان کمک کند، قطعا می‌توانیم با فیلم‌های بیشتر و بهتری در این المپیاد شرکت کنیم.
مسئول برگزاری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان مراغه اظهار امیدواری کرد که با تداوم برگزاری این المپیاد در سال‌های آینده بتوان از استعدادهای نوجوان برای فیلمسازی استفاده کرد.

کد خبر: 70    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 14 شهریور 1394 ساعت 11:02
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter