سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
سرپرست انجمن سینمای جوان استان تهران
ورود نسل جدید فیلمساز به سینما با المپیاد فیلمسازی

محمدرضا بهشتی منفرد در مورد جداسازی بخش کودک از نوجوانان با بیان اینکه قضاوت کمی زود است گفت: بر خلاف دوره گذشته که جشنواره فیلم های کودک و نوجوان به طور مشترک برگزار می شد هم اکنون می بینیم در سطح دنیا این جداسازی اتفاق افتاده است.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، سرپرست انجمن سینمای جوان استان تهران درباره روند برگزاری المپیاد فیلمسازی گفت: با توجه به زمان کوتاهی که از زمان شروع پروژه برگزاری المپیاد فیلم نوجوان تا برگزاری المپیاد داشتیم و اینکه هنوز آیین نامه خاصی برای دعوت کردن نوجوانان و نوع همکاری با ادارات مرتبط وجود نداشت، در هفته اول با تمامی دفاتر انجمن سینمای جوان کشور تماس حاصل کرده وهماهنگی های لازم در خصوص اعلام فراخوان المپیاد را انجام دادیم.
وی ادامه داد: فراخوان طرح از سوی بنیاد سینمایی فارابی ارائه و در سراسر کشور انتشار یافت و برای آگاهی هر چه بهتر نوجوانان برای حضور در این المپیاد نیزیک تیزر تبلیغاتی در صدا و سیما پخش شد
بهشتی اظهار کرد: در شهر تهران 170 نفر برای شرکت در کلاس های آموزش فیلمسازی ثبت نام کردند که به گروه های 4 نفره تقسیم شده و در کارگاه های آموزش دو روزه با موضوع تولید فیلم کوتاه برای نوجوانان برگزار گردید، در این کلاسها سعی شد نوجوانان با فیلمسازی آشنا شوند. در پایان کارگاه از آنها طرح و ایده خواستیم که از میان 50 طرح ارائه شده 38 فیلم تولید شد.
وی با اشاره به اینکه براساس سیاست گذاری مدیران برای المپیاد هر استان می توانست حداکثر 3 فیلم را برای شرکت در مسابقه ارسال کند افزود: سعی کردیم این روش را تغییر دهیم تا استان هایی که فعالیت بیشتری داشتند و فیلم بیشتری تولید کرده بودند سهم بیشتری در المپیاد داشته باشند ولی در پایان تصمیم گرفته شد از هر استان 3 فیلم و استان هایی که فعال نبودند 1 فیلم را باید برای المپیاد ارسال کنند و حضور کل استان ها در جشنواره الزامی بود تا بتوانیم از مشارکت کل نوجوانان کشور در برگزاری المپیاد استفاده کنیم.
وی در مورد استقبال نوجوانان از المپیاد گفت: یکی ازمهمترین دغدغه های ما که در جلسات اولیه انجمن سینمای جوان با مدیران بنیاد سینمایی فارابی و برگزار کنندگان المپیاد فیلم نوجوان نیز مطرح بود کمبود زمان و عدم استقبال از طرح بود اما خوشبختانه استقبال نوجوانان علاقه مند به فیلمسازی خیلی بالاتر از حد تصور ما بود.
سرپرست انجمن سینمای جوان استان تهران با تاکید بر اینکه آغاز المپیاد و شکل گیری آن در اولویت اول انجمن بود واینکه در سال آینده می توان حاصل فیلمسازی نوجوانان را دید و آنگاه ارزیابی کرد تصریح کرد: امسال با توجه به کمبود زمان انتظار زیادی از نوجوانان نداشتیم اما فیلم هایی که ارایه شد از سطح بالا و فراتر از انتظار ما بود.
وی ضمن تاکید بر اینکه المپیاد فیلم نوجوان بهترین اتفاقی بود که رخ داد، گفت: در ابتدای کار تردیدهایی در نوع کار و استقبال نوجوانان وجود داشت که خوشبختانه حضور پر شور نوجوانان نگرانی ها ما را از بین برد.
وی با اشاره به اینکه برگزاری المپیاد باعث فعالیت دوباره دفاتری که فعالیت کمتری داشتند شد و نسل جدیدی وارد انجمن سینمای جوان شدند گفت:. برگزاری این المپیاد می تواند برای سینمای ما مفید باشد، به شرط اینکه بلافاصله پس از پایان این دوره به فکر برگزاری المپیاد در سال های بعد باشیم
بهشتی در مورد جداسازی بخش کودک از نوجوانان با بیان اینکه قضاوت کمی زود است گفت: بر خلاف دوره گذشته که جشنواره فیلم های کودک و نوجوان به طور مشترک برگزار می شد هم اکنون می بینیم در سطح دنیا این جداسازی اتفاق افتاده است.
کد خبر: 393    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 21:35
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter