سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان شهركرد
کشف استعدادهای نوجوان با برگزاری المپیاد فیلمسازی


شهاب کوهی فائق مدیر انجمن سینمای جوان شهركرد گفت: ما در انجمن سینمای جوان با تعاملی که با اداره آموزش و پرورش، حوزه هنری و کانون پرورش فکری كودكان و نوجوانان داشتیم توانستیم در مرحله اول 24 نفر از نوجوانان را ثبت نام کنیم.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره، وی درباره چگونگی برگزاری المپیاد فیلمسازی گفت: کلاس های آموزش فیلمسازی ما طی 3 روز صبح و بعد از ظهر به صورت کاملا فشرده برگزار شد که نوجوانان 15 طرح به ما ارائه دادند که در نهایت به تولید 10 فیلم انجامید.
کوهی فائق ادامه داد: به دلیل کمبود زمانی که برای فراخوان و شناسایی نوجوانان برای المپیاد فیلم در اختیار داشتیم نتوانستیم با استقبال خوبی مواجه شویم که امیدوارم در سال‌های آینده با برنامه ریزی بهتر و زمان بیشتری که در اختیار خواهیم داشت بتوانیم از تمامی استعدادهای نوجوانمان استفاده کنیم.
این مدیر انجمن اظهار كرد: طرح ها  و ایده های نوجوانان از نظر من خیلی عالی بود و با توجه به رده سنی که بچه ها در آن قرار دارند من از سطح فیلم های تولید شده رضایت دارم.
وی همچنین در مورد طرح برگزاری المپیاد در کنار جشنواره بیان كرد: برگزاری این المپیاد بسیار طرح خوب و مناسبی بود و اگر این طرح ادامه دار باشد و زمان بیشتری به آن اختصاص داده شود به مراتب دستاوردهای بهتری خواهیم داشت.
وی در مورد جداسازی جشنواره كودك و نوجوان نیز گفت: جداسازی کودک از نوجوان بسیار ایده خوبی بود و باعث شد که نوجوانان انگیزه خوبی برای شرکت در جشنواره پیدا کنند.
کد خبر: 371    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 14:25
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter