سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
برگزاری اولین کارگاه آموزشی المپیاد فیلمسازی نوجوانان در همدان


اولین کارگاه آموزشی عمومی المپیاد فیلمسازی نوجوانان به همت انجمن سینمای جوان همدان و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در سینما کانون همدان برگزار شد.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فیلم نوجوانان، هنرجویانی از شهرستان‌های همدان، اسدآباد و فامنین در این کارگاه آموزشی حضور داشتند و توسط علی وفایی و داود عبدالملکی از فیلمسازان همدان با شیوه ساخت فیلم آشنا شدند.
مدیر انجمن سینمای جوان استان همدان با اعلام این خبر گفت: این کارگاه‌ها همزمان در محل دفاتر انجمن سینمای جوان شهرستان های ملایر، نهاوند و تویسرکان نیز برگزار شده است و نوجوانان متقاضی حضور در المپیاد با آموزش های کارگاهی فیلمسازی آشنا شده اند.
حبیب الله حیدری در ادامه با اشاره به میزبانی همدان دربيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان افزود: بنياد سينمايي فارابي با مشاركت انجمن سينماي جوانان ايران براي فراهم آوردن زمينه‌هاي مناسب برای حضور فعال نوجوانان مستعد و علا‌قمند به فيلم‌سازي و كشف استعدادهاي نهفته آنان، نیز يافتن ايده‌هاي ناب و جديد در عرصه سينماي نوجوان اقدام به برگزاري نخستين دوره از مسابقه المپياد فيلم‌سازي نوجوانان كشور کرده است.
حیدری با تأکید بر اینکه این بهترین اتفاقی است که سینمای ایران همیشه و در ناخودآگاه خود منتظر افتادن آن بوده است، ابراز داشت: کشف استعدادهایی که آینده سینمای ایران را خواهند ساخت در کوچه پس کوچه های شهرهای بزرگ و کوچک و روستاهای دور و نزدیک اتفاق بزرگی است که خیلی پیشتر از این باید می افتاد.
مدیر انجمن سینمای جوان استان همدان ادامه داد: امروز این نیاز توسط بنیاد سینمائی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان دو متولی اصلی سینمای بلند و کوتاه ایران یک دغدغه جدی، شناخته شده و تلاش بر این است که حرکتی پویا و پایا باقی بماند و صد البته همراهی سازمان های فرهنگی مرتبط، در استان ها در این فرآیند بسیار پر اهمیت است.
حبیب الله حیدری با اشاره به استقبال پرشور فیلمسازان نوجوان استان برای شرکت در این المپیاد افزود: نوجوانان علاقمند 12 تا 19 سال برای شرکت در این المپیاد ثبت نام کرده اند که تا دهم شهریور مهلت دارند فیلم های خود را در انجمن سینمای جوانان استان تولید کنند.
وی گفت: پس از بررسی طرح ها از برگزیدگان، حمایت مالی و تجهیزاتی خواهد شد.
حیدری در پایان با اشاره به اینکه شرکت کنندگان برای انتخاب طرح آزاد هستند و مي‌توانند درباره هر موضوعي فيلم بسازند، بیان داشت: از هر استان 3 فيلم از سوي انجمن سينماي جوانان ايران انتخاب و در بخش مسابقه المپياد فيلم‌سازي نوجوانان بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي كودكان و نوجوانان شركت داده خواهد شد.



کد خبر: 34    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 17 مرداد 1394 ساعت 13:47
International Children Film Festival
www.icff.ir







HTML hit counter