سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
اسما شیری کارگردان فیلم «تفاهم»
هنرمندان دوستان خدا هستند

اسما شیری گفت: یکی از محاسن برگزاری المپیاد برای من ورود به عرصه سینما و فیلمسازی بود، قطعا می خواهم که به فیلمسازی ادامه بدهم و برای رسیدن به هدفم وقت می گذارم. در اولین قدم هم قصد دارم در کلاس های فیلمسازی انجمن شرکت کنم.
به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی، اسما شیری کارگردان فیلم «تفاهم» از کرمانشاه افزود: من از طریق برادرم که از اعضای انجمن سینمای جوان بود از برگزاری المپیاد فیلم نوجوانان با خبر شدم.

وی ادامه داد: برای اطلاع از جزییات چگونگی شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به دفتر انجمن رفتم که گفتند برای ساخت فیلم کوتاه طرح و ایده بیاورید. من چون در رشته تئاتر فعالیت دارم و گرایش زیادی به هنر داشتم و فیلمنامه هم نوشته بودم، احساس کردم که می توانم در المپیاد شرکت کنم که همینطور هم شد و فیلمم برای شرکت در المپیاد انتخاب شد.

شیری در مورد ایده فیلمش گفت: ایده این فیلم طی سفری که به کشور عراق داشتم به ذهنم رسید و داستان فیلم برای خودم اتفاق افتاد که همدلی از هم زبانی خیلی بالاتر است.
این کارگردان نوجوان در مورد نحوه برگزاری المپیاد گفت: کلاس هایی که برای ما برگزار شد در مدت زمان محدودی بود ولی برای من بسیار تاثیرگذار بود و به سطح آگاهی من در حوزه سینما و فیلمسازی خیلی کمک کرد. مهم ترین تجربه من از فیلمسازی برای المپیاد حس همدلی و همکاری بود که بین بچه ها وجود داشت و این برایم خیلی با ارزش بود.

وی اظهار کرد: از نظر من هنرمندان دوستان خدا هستند و حسم بعد از دیدن فیلمی که ساختم مثل پرنده ای بود که از قفس آزاد شده است. وقتی فیلمم را بعد از تدوین دیدم یک حس خاصی داشتم که گفتنی نیست. با توجه به اینکه زمان ما برای ارائه طرح و تولید فیلم خیلی کم بود و من زمان کافی نداشتم که بتوانم با مطالعه بیشتر فیلم بسازم و از طرفی اولین تجربه ام بود، اما از فیلم خودم راضی هستم.

شیری در پایان گفت: من برای همه هنرمندان در هر جای کشور که می خواهند با هنر به مردم و کشورشان خدمت کنند آرزوی موفقیت دارم.
کد خبر: 335    |    تاریخ و زمان انتشار: دوشنبه 06 مهر 1394 ساعت 13:48
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter