سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
شکوفایی نوجوانان با جداسازی جشنواره


مجید عیدان جداسازی بخش کودک از نوجوان را مثبت ارزیابی كرده و گفت: این جداسازی می تواند به شکوفایی این رده سنی مبدل شود. رده سنی 15تا 19سال از هر لحاظ با رده های سنی پایین تر فرق دارند.
مجید عیدان مدیر انجمن سینمای جوان آبادان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در دفتر انجمن سینمای آبادان از طریق دوستانی که عضو انجمن بودند، صدا و سیمای آبادان، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی و همچنین حوزه هنری آبادان برای جذب نوجوانان علاقه مند به سینما و فیلمسازی اطلاع رسانی کردیم.
وی ادامه داد: در مرحله اول 20 نوجوان برای ثبت نام به دفتر انجمن مراجعه کردند. با جلساتی که با کارگروه ما داشتند در نهایت 8 نفر برای حضور در کلاس‌های آموزش فیلمسازی انتخاب شدند. کارگاه‌های فیلمسازی را در مدت 3 روز و به صورت کاملا فشرده برگزار کردیم و موارد اولیه فیلم سازی را به نوجوانان آموزش دادیم.
وی اظهار كرد: در پایان جلسات آموزشی 8 طرح از طرف نوجوانان برای ساخت فیلم ارائه شد و ما توانستیم 4 فیلم را در انجمن سینمای جوان آبادان تولید کرده و برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به دفتر اهواز ارسال کنیم. دفتر انجمن سینمای جوان اهواز نیز با گزینشی که انجام داد 2 فیلم را از آبادان برای شرکت در المپیاد برگزید و ارسال کرد.
عیدان در مورد استقبال نوجوانان از المپیاد گفت: به دلیل کمبود زمان مناسب برای فراخوان و همچنین گرمای شدید در این فصل از سال در شهر آبادان از نظر من استقبال خوبی صورت نگرفت اما برای سال اول تجربه خوبی بود.
وی همچنین در مورد سطح كیفی آثار تولید شده بیان كرد: فیلم های تولید شده توسط نوجوانان با توجه به سن بچه ها، در سطح بالایی قرار داشت. دفتر انجمن سینمای جوان اهواز در مورد یکی از فیلم های نوجوانان ما بسیار نظر مثبتی داشتند و کار این نوجوان را تحسین کردند.
مدیر انجمن سینمای جوان آبادان برگزاری المپیاد فیلم نوجوان را یک ایده و حرکت بسیار خوب دانست و گفت: جای چنین برنامه ای در سینمای ما خالی بود، امیدوارم در سال‌های آینده با در اختیار داشتن زمان بیشتر و برنامه ریزی دقیق تر بتوانیم به هدفی که از برگزاری این المپیاد داریم رسیده و استعداد های زیادی را که در همه جای کشور حضور دارند پیدا کنیم.

کد خبر: 253    |    تاریخ و زمان انتشار: جمعه 03 مهر 1394 ساعت 18:07
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter