سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان شاهرود:
المپیاد فیلمسازی و بهره مندی از ظرفیت نوجوانان در عرصه فیلمسازی


مدیر انجمن سینمای جوان شاهرود ارزیابی خود از المپیاد فیلمسازی نوجوانان را بسیار خوب دانست و گفت: با همکاری و تعامل با مسئولین آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال‌های آینده می توان به نتایج قابل توجهی در سینمای کشور دست یافت. امیدوارم برگزاری این المپیاد ادامه یابد تا بتوانیم از تمام ظرفیت نوجوان کشور در عرصه فیلمسازی استفاده کنیم.
مجتبی فیروزآبادی رییس انجمن سینمای جوان شاهرود در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: به ما در انجمن سینمای جوان شاهرود کمی دیر اطلاع داده شد و ما تنها 18 روز مانده به مهلت ارسال آثار متوجه شدیم که باید در المپیاد فیلم نوجوانان شرکت کنیم. بنابراین تنها توانستیم با 10 نفر هنرجو کارگاه‌های آموزش فیلم‌سازی‌مان را برگزار کنیم.
وی افزود: انجمن سینمای جوان شاهرود با برگزاری 7 جلسه کارگاه آموزشی طی 15 روز توانست مراحل اولیه ساختن یک فیلم کوتاه را به نوجوانان حاضر در کلاس آموزش دهد و در آخر ما 7 فیلمنامه برای ساخت فیلم از نوجوانان تحویل گرفتیم و با توجه به کمبود زمان مناسب توانستیم 5 فیلم را برای شرکت در المپیاد نوجوانان آماده و به تهران ارسال کنیم.
وی اظهار کرد: اگر ما در شاهرود فرصت و بودجه لازم را داشتیم قطعا با استقبال بی‌نظیری روبه‌رو می‌شدیم. من می‌دیدم که خانواده‌های هنرجویان حتی در پشت صحنه فیلمبرداری به بچه‌ها کمک می‌کردند و بسیار خوشحال بودند و نکته قابل توجه این بود که از وقتی که خانواده‌ها هم برای حمایت فرزندانشان آمدند، کاملا تاثیر خوبی بر روی بچه‌ها داشت.
فیروزآبادی در مورد سطح کیفی آثار گفت: با توجه به زمان و امکانات محدودی که ما در اختیار داشتیم، اما چند کار خوب در بین فیلم‌ها وجود دارد که من امیدوارم در سطح کشور مطرح شده و در المپیاد جایزه کسب کنند. کار بچه‌ها نسبت به سن‌شان عالی بود و از دیدگاه من طرح برگزاری المپیاد هم می‌خواست به این نتیجه برسد که تا چه حد در بین نوجوانان کشور استعداد سینما و فیلمسازی وجود دارد.

کد خبر: 229    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 02 مهر 1394 ساعت 12:23
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter