سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان اهواز:
المپیاد فیلم سازی و تضمین آینده سینمای کشور


رضا سیادت جداسازی بخش کودک از نوجوان را مثبت دانست و گفت: هر چه فضا تخصصی‌تر باشد، دستاورد بهتری خواهد داشت. نوجوانان فضای هیجانی‌تری نسبت به کودکان دارند.

رضا سیادت مدیر انجمن سینمای جوان استان خوزستان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما به دلیل فصل تابستان و تعطیلی مدارس و کمبود بودجه نتوانستیم فرا خوان کاملی از نوجوانان مستعد اهواز داشته باشیم. بعد از اطلاع از برگزاری المپیاد فیلم نوجوان از آموزش و پرورش درخواست کردیم که برای شناسایی نوجوانان با ما همکاری داشته باشند که متاسفانه این گونه نشد و انجمن سینمای جوان اهواز مستقیما از مدیران مدارس، هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های هنری خواست تا نوجوانان رده سنی 12 تا 19 سال خود را که علاقه‌مند به سینما و فیلمسازی هستند به ما معرفی کند.

وی ادامه داد: در ثبت نام اولیه 60 نوجوان برای شرکت در المپیاد مراجعه کردند که بعد از جلساتی که با کارگروه‌ها داشتند با 10 هنرجو کلاس‌ها را شروع کردیم و چهار جلسه 2 ساعته برای آشنایی اولیه با ساخت فیلم کوتاه برای آنها برگزار کردیم. در نهایت با طرح‌های داده شده ما توانستیم 7 فیلم را در شهر اهواز برای المپیاد فیلم نوجوانان و جشنواره همدان آماده کرده به تهران ارسال کنیم.

مدیر انجمن سینمای جوان خوزستان در مورد استقبال نوجوان و سطح آثار ارایه شده گفت: استقبال در شهر اهواز قابل قبول بود و با توجه به تعطیلی مدارس و مطلع نبودن نوجوان از برگزاری المپیاد انجمن سینمای جوان اهواز با سخت کوشی کارمندانش توانست این چند نفر را شناسایی کند. امیدوارم در آینده هدف این المپیاد مشخص شود و با اختصاص دادن وقت و بودجه کافی بتوانیم بهره بهتری از برگزاری چنین المپیادها و جشنواره‌هایی ببریم.

وی افزود: در مورد سطح آثار باید بگویم که فیلم‌های خوبی ارائه شده و من به چند فیلم که در شهر اهواز ساخته شده نظر مثبتی دارم و امیدوارم که بتوانند در المپیاد جایزه بگیرند.

رییس انجمن سینمای جوان اهواز اظهار کرد: ما باید هدف‌مان را از برگزاری چنین المپیادهایی مشخص کنیم و در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی درست به پیشواز المپیاد برویم تا بتوانیم از تمام ظرفیت‌ها و استعدادهای کشور بهره ببریم و همچنین بتوانیم از سنین پایه با آموزش درست به هنرجویان نوجوان، آینده سینمای کشور را تضمین وبه سوی پیشرفت حرکت دهیم.
کد خبر: 228    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 02 مهر 1394 ساعت 12:20
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter