سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان اصفهان:
برگزاری المپیاد تضمین پایه‌ریزی و دوراندیشی سینمای کشور


رییس انجمن سینمای جوان استان اصفهان برگزاری المپیاد را یک نوع پایه‌ریزی و دوراندیشی برای سینمای کشور دانست و گفت: امیدوارم در سال‌های آینده هم مسئولین فرهنگی کشور این روند را ادامه دهند و به المپیاد نگاه ملی شود تا بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق سن آموزش را پایین‌تر بیاوریم.

سید محمد طباطبایی رییس انجمن سینمای جوان استان اصفهان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: اصفهان به دلیل برگزاری جشنواره کودک ونوجوان در سال‌های گذشته زیرساخت‌های خوبی وجود دارد و ما هنرجویان نوجوان زیادی در انجمن سینمای جوان داشتیم که دوره آموزشی دیده بودند.

وی افزود: برای برگزاری المپیاد از هنرجویان نوجوان دعوت به عمل آوردیم تا در کارگاه‌هایی که به صورت اختصاصی تشکیل داده بودیم، شرکت کرده و طرح‌هایشان را ارائه دهند. برای شروع، از 60 نفر در کارگاه‌های آشنایی با فیلمسازی ثبت نام به عمل آوردیم وبعد از برگزاری جلسات آموزشی 52 اثر تولید شد که ما 17 اثر را برای شرکت در المپیاد انتخاب و به تهران ارسال کردیم.

طباطبایی اظهار کرد: سطح استقبال در اصفهان فوق‌العاده بود و چالشی که اکنون ما با خانواده‌ها داریم این است که همه دوست داشتند فیلم‌های فرزندانشان جزو منتخبین باشد، اما به دلیل محدودیت، ما به سختی از بین این 52 فیلم خوب 17 فیلم را که واقعا از سطح بالاتری برخوردار بودند، انتخاب کردیم.

وی ادامه داد: از نظر من سطح آثار خیلی بالا بود و من به شخصه از دیدن این تعداد فیلم خوب و چنین استعدادهایی متعجب شدم. چند فیلم تولیدی این نوجوانان واقعا چشم نواز بود و از سطح کیفی و فنی بالایی برخوردار بود.

طباطبایی در مورد جداسازی جشنواره کودک و نوجوان گفت: در مورد تفکیک جشنواره کودک از نوجوان الان نمی‌شود قضاوت کرد و باید از اساتید در این زمینه کمک و نظر خواست. برگزاری امسال جشنواره نوجوان یک تجربه جدید است و در آینده و بعد از برگزاری جشنواره می توان در رابطه با آن صحبت کرد.
کد خبر: 227    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 02 مهر 1394 ساعت 12:07
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter