سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان سمنان:
المپیاد فیلمسازی فرصتی برای شناسایی استعدادهای نوجوان

رحمت الله قائمی گفت: برگزاری المپیاد و جشنواره در شرایطی که آثار ساخته شده توسط نوجوانان با فیلمسازان حرفه‌ای و بزرگسال مقایسه نشود، کار خوبی است.
مدیر انجمن سینمای جوان استان سمنان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در انجمن سینمای جوان سمنان از طریق پیامک و اطلاعیه‌هایی که در فرهنگسراها اعلام کردیم، برای جذب علاقه‌مندان اطلاع‌رسانی انجام دادیم، اما استقبال نشد و به دلیل استقبال کم نتوانستیم برای المپیاد فیلم دانش آموزی فعالیتی داشته باشیم و فیلم کوتاه تولید کنیم به همین دلیل هیچ فیلمی از شهر سمنان برای المپیاد فیلم نوجوان ارسال نشده است.
وی اظهار کرد: تداخل برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان با جشنواره فیلم‌های دانش‌آموزی رشد که توسط اداره آموزش و پرورش برگزار می‌شود یکی دیگر از دلایل استقبال نشدن از المپیاد در شهر سمنان بود.
قائمی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری المپیاد فیلم نوجوانان حرکت بسیار خوبی است گفت: تا به حال انجمن سینمای جوان در این رده سنی فعالیت کمتری داشت و بیشتر مخاطبان ما از رده سنی 20 سال به بالا بودند بنابراین اکثر نوجوانان علاقه‌مند به فیلمسازی شهر ما به دلیل نزدیکی به تهران و نبود آموزشگاه‌های خصوصی فیلمسازی در سمنان به تهران مراجعه می‌کردند.
مدیر انجمن سینمای جوان استان سمنان افزود: با وجود طرح برگزاری المپیاد و زمان بیشتری که در سال‌های آینده خواهیم داشت، می‌توانیم فرصت خوبی ایجاد کرده و استعدادهای نوجوان را در طول سال شناسایی و کارگاه‌های آموزشی برای آنها برگزاری کنیم تا در نهایت از نوجوانان برای پیشرفت سینما در آینده استفاده کنیم.
کد خبر: 174    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 31 شهریور 1394 ساعت 12:28
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter