سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مدیر انجمن سینمای جوان تالش:
بعضی از فیلم‌های نوجوانان بالاتر از حد تصور بود

نادیا شکرگزار در باره جداسازی جشنواره فیلم کودک و نوجوان گفت: از نظر من جداسازی این دو رده سنی می‌تواند به رشد نوجوانان کمک کند زیرا نوجوانان در این سن از غرور خاصی برخوردارند و دنیای آنها کاملا از کودکان مجزا است.
مدیر انجمن سینمای جوان تالش در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: پس از اینکه از برگزاری المپیاد مطلع شدیم، از طریق فضای مجازی فراخوان خود را منتشر کردیم. همچنین به اداره آموزش و پرورش و کانون هدایت دانش‌آموزی شهرستان تالش مراجعه کردیم و خواستیم دانش‌آ‌موزان نوجوانی که به فیلمسازی علاقه دارند را به این المپیاد معرفی کنند. در نهایت توانستیم 9 نفر از نوجوانان علاقه‌مند را شناسایی کرده و ثبت نام کنیم.
وی ادامه داد: پس از شناسایی این افراد یک تست اولیه در دفتر انجمن سینمای جوان تالش از آنها گرفتیم که 5 نفر انتخاب شدند و برای آشنایی بیشتر با فیلم‌سازی و شرکت در کارگاه‌های آموزشی به دفتر مرکزی استان در شهر رشت معرفی شدند.
این مدیر افزود: در پایان کارگاه‌های آموزشی 5 طرح از طرف نوجوانان ارائه شد که از بین آنها 4 طرح به فیلم تبدیل شد و برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به دفتر رشت ارسال شد.
شکرگزار اظهار کرد: استقبال نوجوانان در شهر تالش خیلی عالی بود؛ شور و حال خاصی در نوجوانان برای فیلمسازی وجود داشت که این شور و حال ما را شگفت‌زده کرد و به نوعی می‌توان گفت که جان تازه‌ای به دفتر انجمن سینمای جوان تالش داد و مراجعین زیادی برای ثبت نام و شرکت در کلاس‌های انجمن داشتیم.
وی در مورد سطح آثار تولید شده بیان کرد: سطح آثار با توجه به رده سنی خوب بود و واقعا نوجوانان فکرها و ایده‌های جالبی داشتند. بعضی از فیلم‌هایی که نوجوانان ما تولید کردند بالاتر از حد تصور من بود.
نادیا شکرگزار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این المپیاد گفت: برگزاری این المپیاد که با همکاری بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوان ایران انجام شد بسیار خوشحال کننده و مایه امیدواری است. وجود چنین طرح‌هایی می‌تواند پایه سینمای کشور را قوی و مستحکم کند.
مدیر انجمن سینمای جوان تالش اظهار کرد: برگزاری المپیاد می‌تواند با صرف کمترین هزینه باعث شناسایی استعدادهای فیلم سازی در سرتاسر کشور شود.
کد خبر: 173    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 31 شهریور 1394 ساعت 12:26
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter