سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان بم:
برگزاری المپیاد باعث رونق دفاتر انجمن خواهد شد و دفاتر انجمن را از حالت سکوت خارج می‌کند

حسین صدرایی رییس انجمن سینمای جوان بم در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی گفت: فراخوان جشنواره را از طریق روزنامه‌های محلی برای علاقه‌مندان نوجوان منتشر کردیم. همچنین نامه‌هایی نیز برای اداره ارشاد و حوزه هنری شهرستان ارسال کردیم که اگر هنرجوی مستعدی با شرایط سنی اعلام شده دارند، به انجمن سینمای جوان معرفی کنند.

وی افزود: بعد از طی مراحل فراخوان 9 نفر از نوجوانان علاقه‌مند به دفتر انجمن مراجعه و ثبت نام کردند. بلافاصله کارگاه‌های آموزشی را شروع کردیم که طی مدت 1 ماه 8 جلسه آموزش فیلمسازی برای هنرجویان علاقه‌مند برگزار شد.

وی ادامه داد: پس از اتمام جلسات آموزشی 9 طرح برای ساخت فیلم به دفتر انجمن پیشنهاد شد که طرح‌های خوبی نبودند و پتانسیل ساخت فیلم را نداشتند. متاسفانه اکثر ایده‌های نوجوانان بر گرفته از سریال‌های تلویزیونی بود که برای ساخت فیلم کوتاه مناسب نبود و در نهایت 2 طرح به تولید فیلم انجامید که آنها را پس از تولید برای دفتر مرکزی و شرکت در المپیاد ارسال کردیم.

صدرایی اظهار کرد: علی‌رغم زمان کمی که ما برای آموزش، ساخت، تولید و ارسال آثار در اختیار داشتیم، اما استقبال نسبتا خوبی از طرف نوجوانان از المپیاد فیلم نوجوان صورت گرفت.
وی ضمن ابراز نارضایتی از سطح آثار ارائه شده، گفت: من از سطح آثار ارائه شده رضایت ندارم و امیدوارم در سال‌های آینده با زمان بیشتری که برای آموزش بچه‌ها در اختیار ما قرار می‌گیرد، بتوانیم به اهدافمان در تولید فیلم کوتاه در شهر بم برسیم و فیلم‌های با کیفیتی بسازیم.

رییس انجمن سینمای جوان بم طرح برگزاری المپیاد را ایده بسیار خوبی دانست که با ادامه‌دار شدن آن در سال‌های آینده می‌تواند بازخورد بسیار خوبی داشته باشد و گفت: برگزاری این المپیاد می‌تواند کمک زیادی برای دفاتر و هنر جویان در شهرهایی که از مرکز دور هستند باشد. برگزاری المپیاد باعث رونق دفاتر انجمن خواهد شد و دفاتر انجمن را از حالت سکوت خارج می‌کند و می‌توان از این طرق نوجوانان را به سوی سینما هدایت کرد.
کد خبر: 117    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 17:01
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter