سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان بیرجند:
امیدوارم در سال‌های آینده و با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم از تمامی ظرفیت استان برای المپیاد بهره ببریم

احمدرضا یاوری رییس انجمن سینمای جوان بیرجند در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی گفت: از طریق پنل پیامکی انجمن فراخوان حضور در المپیاد فیلم‌های نوجوان را اعلام کردیم و همچنین از هنرجویان نوجوانی که در گذشته عضو انجمن بوده و در کلاس‌های فیلم سازی شرکت داشتند نیز برای حضور در این المپیاد دعوت کردیم.

وی افزود: 6 نفر از نوجوانان برای ساخت فیلم و شرکت در المپیاد اعلام آمادگی کردند و ما در دفتر انجمن و به صورت خصوصی کارگاه‌هایی را با هنرجویان برگزار کردیم. بعد از اتمام کلاس‌های آموزش فیلمسازی 4 ایده و طرح از نوجوانان به ما ارائه شد و در نهایت به تولید فیلم انجامید که برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال شد.

یاوری اظهار کرد: از نظر من استقبال خوبی از طرف نوجوانان بیرجند برای شرکت در المپیاد صورت نگرفت. یکی از دلایلی که این المپیاد با استقبال مواجه نشد، همزمانی فراخوان و کلاس‌های آموزشی ما با جشنواره رشد بود که توسط اداره آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: سطح آثار با توجه به اولین کاری که نوجوانان انجام دادند و کمبود زمان کافی برای آموزش راضی‌کننده بود، از چهار فیلم ساخته شده یک فیلم از لحاظ داستانی و فنی در سطح خوبی قرار دارد و می‌تواند در سطح جشنواره‌های منطقه‌ای و استانی هم مقام کسب کند.

رییس انجمن سینمای جوان بیرجند طرح برگزاری المپیاد را طرح خوبی دانست و گفت: امیدوارم این المپیاد در سال‌های آینده ادامه داشته باشد، ما امسال به دلیل برگزاری دوره‌های آموزش فیلمسازی در انجمن و تداخل آن برای ساخت و ارسال فیلم به المپیاد نتوانستیم به طور مطلوب از نوجوانان علاقه‌مند استفاده کنیم. امیدوارم در سال‌های آینده و با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم از تمامی ظرفیت استان برای المپیاد در رشته فیلمسازی بهره ببریم.
کد خبر: 116    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 17:00
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter