سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
معاونت امور المپیاد نوجوانان برازجان:
طرح و برگزاری اولین دوره المپیاد نوجوان یک کارعالی بود که انجام شد


فاطمه حسن پور معاونت امور المپیاد نوجوانان برازجان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: جدا سازی بخش کودک و نوجوان کار عملی است و از آنجا که تصورات کودکان حال حاضر با دیدگاه‌ها و تصورات نوجوانان کاملا فرق دارد، این جداسازی می‌تواند کمک زیادی برای خود باوری نوجوانان در عرصه سینما و فیلمسازی ایجاد کند.

وی همچنین درباره المپیاد فیلمسازی گفت: ما در انجمن سینمای جوان برازجان بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد همزمان با جشنواره فیلم کودک و نوجوان تنها توانستیم 3 هنرجو و علاقه‌مند را که در سال گذشته جزو هنرجوهای فیلمسازی ما بودند، شناسایی و به دفتر بوشهر معرفی کنیم.

وی ادامه داد: اگر زمان بیشتری داشتیم، می‌توانستیم از طریق آموزش و پرورش و دفتر کانون فرهنگی آموزش هنرجویان بیشتری را شناسایی کنیم که به دلیل تعطیلی مدارس این امر امسال محقق نشد، اما برای سال بعد برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی افزود: فرم‌هایی را با همکاری آموزش و پرورش و کانون فرهنگی آموزش آماده کرده‌ایم که از اول مهرماه با همکاری مربیان پرورشی در مدارس و در صورت تمایل دانش‌آموزان به سینما و عرصه فیلمسازی، در اختیار آنها قرار می‌گیرد. پس از توزیع فرم‌ها، دانش‌آموزان علاقه‌مند ثبت نام شده و به دفتر انجمن سینمای جوان برازجان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی معرفی می‌شوند.

حسن پور اظهار کرد: طرح و برگزاری اولین دوره المپیاد نوجوان یک کارعالی بود که انجام شد، باید برای موفقیت و رسیدن به هدفی که از برگزاری این المپیاد دنبال می‌شود وقت و زمان هزینه کرد تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن استعدادهای نوجوان در سرتاسر کشور را شناسایی و از نوجوانان مستعد در جهت پیشرفت سینمای ایران استفاده کنیم.
کد خبر: 115    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 13:21
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter