سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
مسئول دفتر انجمن سینمای جوان استان یزد:
جای خالی چنین المپیادی برای نوجوانان احساس می‌شد


حسین روشن بخش یزدی مسئول دفتر انجمن سینمای جوان استان یزد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در انجمن سینمای جوان یزد بعد از مطلع شدن از برگزاری اولین دوره المپیاد فیلم کوتاه نوجوان از طریق شبکه استانی و فضای مجازی شروع به انتشار فراخوان و اطلاع‌رسانی برای جذب نوجوانان علاقه‌مند به سینما و فیلمسازی کردیم.

وی افزود: همچنین از طریق آموزش و پرورش و خود انجمن سینمای جوان نیز تلاش‌هایی برای جذب استعدادهای نوجوان داشتیم.

روشن‌بخش تشریح کرد: در مرحله اول 60 نفر داوطلب داشتیم که در نهایت امر کارگاه‌هایمان را با 15 نفر شروع کردیم و در طول 14 روز، 4 جلسه کارگاه آموزش فیلمسازی، هر جلسه 3ساعت برگزار کردیم. بعد از اتمام کارگاه‌ها 11طرح برای ساخت فیلم به دست ما رسید و 9 فیلم ساخته شد که ما برای شرکت در المپیاد نوجوان ارسال کردیم.

وی ادامه داد: با توجه به اولین دوره برگزاری و زمان محدودی که ما برای اطلاع‌رسانی و شناسایی مستعدین در این رشته داشتیم، استقبال خوبی از طرف نوجوانان یزدی برای شرکت در المپیاد شد. همچنین آثار ارائه شده با توجه به شرایط و سن نوجوانان از سطح بالایی برخوردار بود و اگر واقع‌بینانه به فیلم‌ها نگاه کنیم می‌توانیم بگوییم که موجب رضایت است.

وی همچنین در مورد ایده برگزاری المپیاد گفت: برگزاری المپیاد فیلمسازی نوجوانان طرح و ایده خیلی خوبی بود و جای خالی چنین المپیادی برای نوجوانان احساس می‌شد. با طرح و برنامه‌ریزی در آینده می‌توان بهره بیشتری از استعدادهای نوجوان در عرصه سینما برد.
کد خبر: 114    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 13:01
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter