سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس دفتر انجمن سینمای جوان دزفول:
المپیاد فیلمسازی نوجوانان باید ادامه دار باشد

محمدباقر حنطوش‌زاده رییس دفتر انجمن سینمای جوان دزفول در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: انجمن سینمای جوان دزفول طی 4 سال اخیر با فعالیت‌های هنری زیادی که داشته توانسته است تعداد زیادی از نوجوانان علاقه‌مند به سینما را جذب این انجمن کرده و آموزش‌های فیلم‌سازی را در کلاس‌هایی که ما در طول سال برای این نوجوانان برگزار کردیم به آنها آموزش دهد.

وی ادامه داد: علی‌رغم فراخوان گسترده‌ای که ما برای المپیاد فیلم نوجوان داشتیم، اما اتفاق خاصی نیفتاد و به جز 3 نفر که از طرف آموزش و پرورش معرفی شدند، بقیه بچه‌ها جزو هنرجوهای انجمن بودند.

وی تشریح کرد: در مجموع 25 نفر ثبت نام داشتیم که در آخر کارگاه‌هایمان را با 16 نفر شروع کردیم. 5 جلسه رسمی فیلم‌سازی طی 5 روز داشتیم که هر کدام 2ساعت به طول انجامید. جلسات خصوصی نیز برای هر کدام از هنر جوها برگزار کردیم و از هنرجوهای قدیمی انجمن سینمای جوان دزفول خواستیم که به این نوجوانان مشاوره بدهند. در نهایت توانستیم 8 فیلم را برای شرکت در المپیاد به دفتر اهواز ارسال کنیم.

حنطوش‌زاده اظهار کرد: استقبال بچه‌ها از این المپیاد با توجه به زمان و اطلاع‌رسانی که شده بود رضایت‌بخش بود، اما در این راه اداره آموزش و پرورش کمترین همکاری را با ما داشت. امیدوارم در سال‌های آینده هم زمان بیشتری در اختیار ما قرار دهند و هم اینکه مسئولین فرهنگی بتوانند با تصویب طرحی اداره آموزش و پرورش را مجاب به همکاری در معرفی نوجوانان علاقه‌مند کنند و ما بتوانیم با انتشار اطلاعیه و فراخوان در مدارس، نوجوانان مستعد در عرصه سینما را شناسایی کرده و به کلاس‌های انجمن سینمای جوان دعوت کنیم.

وی افزود: سطح آثار در شهر ما کیفیت بالایی داشت و از 8 فیلمی که برای شرکت در المپیاد ارسال کردیم 4 فیلم واقعا از سطح بالایی برخوردار بودند و امیدوارم که دست پر از جشنواره برگردند.

رییس دفتر انجمن سینمای جوان دزفول بیان کرد: شروع این المپیاد بسیار حرکت خوبی است واگر ادامه داشته باشد، قطعا به نتایج خوبی خواهیم رسید. ما اگر نتوانیم در آینده از استعدادهای این بچه ها استفاده کنیم، عملا برگزاری المپیاد بیهوده بوده است. بنابراین باید طی یک فرآیند و فرهنگ سازی درست ذهن خانواده‌ها را نسبت به سینما تغییر دهیم و واقعیت سالم سینما را برای آنها بازگو کنیم.
کد خبر: 113    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 10:58
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter