سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس دفتر انجمن سینمای جوان رودبار:
این المپیاد ترس و دلهره را برای ورود به سینما و فیلم‌سازی از نوجوانان گرفت

حسین لطیفی رییس انجمن سینمای جوان رودباردر گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: انجمن سینمای جوان رودبار برای اطلاع رسانی به نوجوانان علاقه‌مند از طریق هفته نامه شهر فراخوان را منتشر کرد و ما در روز افتتاحیه سینمای رودبار هم اطلاع‌رسانی کردیم.

وی افزود: انجمن سینمای جوان رودبار هر هفته در روزهای شنبه کلاس فیلم عکس برگزار می‌کند که ما از شرکت‌کنندگان 12 تا 19 ساله‌ای که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند، دعوت به عمل آوردیم و در پایان از طریق فضای مجازی نیز فراخوان دادیم. در نهایت موفق به ثبت نام 15 نوجوان برای شرکت در کلاس‌های آموزشی فیلمسازی شدیم و در پایان 9 فیلمنامه تحویل گرفتیم که 7 فیلم ساخته و آنها را به مرکز استان برای انتخاب و ارسال به المپیاد نوجوان تحویل دادیم.

وی اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مدارس و نبود وقت کافی نتوانستیم از تمام ظرفیت‌ها و استعدادهای نوجوانان‌مان استفاده کنیم، اما با این حال استقبال خوبی از طرف علاقه‌مندان نوجوان صورت گرفت و ما توانستیم فیلم‌های خوبی تولید کنیم که از سطح بالایی برخوردارند، اما من به شخصه از سطح آثار راضی نیستم. اگر زمان بیشتری برای برگزاری کارگاه‌ها داشتیم، قطعا با این استعدادی که من در نوجوانان این شهر دیدم، می‌توانستیم فیلم‌هایی در رده بالاتر از لحاظ کیفی و فنی ارائه دهیم.

لطیفی بیان کرد: برگزاری المپیاد بسیار کار خوبی بود که انجام شد. این المپیاد می‌تواند برای نوجوانان علاقه‌مند به سینما ایجاد انگیزه کند تا از سنین پایه و به صورت اصولی با عرصه فیلم‌سازی آشنا شوند که امیدوارم در سال‌های آینده با همکاری با آموزش و پرورش بتوانیم استعدادهای بیشتری را شناسایی کرده و به سینمای ایران معرفی کنیم.

وی افزود: برگزاری این المپیاد باعث ایجاد اعتماد به نفس در بین نوجوانان شد و ترس و دلهره را برای ورود به سینما و فیلم‌سازی از آنها گرفت.
کد خبر: 112    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 10:49
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter