سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
سرپرست انجمن سینمای جوان استان هرمزگان:
برگزاری المپیاد فرصتی برای همه نوجوانان سراسر کشور


امیدوارم با این تفکیک مقطع سنی بتوانیم زمینه‌ای برای شناسایی استعدادها وکمک به سینمای کشور بوجود بیاوریم تا این بچه‌ها از نوجوانی به صورت حرفه‌ای با سینما آشنا شوند.

فروزان کهوری نژاد بندری سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران در دفتر استان هرمزگان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: جداسازی بخش کودک از نوجوان کار بسیار خوبی است این دو گروه سنی کاملا با هم متفاوتند، امیدوارم با این تفکیک مقطع سنی بتوانیم زمینه‌ای برای شناسایی استعدادها وکمک به سینمای کشور بوجود بیاوریم تا این بچه‌ها از نوجوانی به صورت حرفه‌ای با سینما آشنا شوند.

وی در ادامه گفت: ما در انجمن سینمای جوان هرمزگان بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد فیلم نوجوان شروع به رایزنی با 4 ارگان برای فراخوان و جذب نوجوانان فیلمساز کردیم که در نهایت با تعامل و همکاری که معاونت پرورشی آموزش و پرورش با ما داشت، توانستیم با نوجوانان علاقه‌مند تماس بگیرم.

وی افزود: در ثبت نام اولیه حدود 30 داوطلب برای ثبت نام داشتیم، اما با 8 نفر کلاس‌های آموزشیمان را شروع کردیم. طی سه روز و روزانه 6 ساعت به صورت فشرده 3 درس اصلی فیلمسازی را تا حدودی به این نوجوانان آموزش دادیم که در نهایت هنرجوها توانستند 3 فیلم را برای المپیاد آماده کنند و ما این 3 فیلم را برای شرکت در المپیاد ارسال کردیم.

وی اظهار کرد: از نظر من و با توجه به نبود وقت و اطلاع‌رسانی کافی، استقبال خوبی صورت گرفت، ولی به شخصه و با توجه به امکاناتی که برای هنرجویان نوجوان در نظر گرفته بودیم، از مشارکت نوجوانان راضی نیستم.

کهوری‌نژاد تاکید کرد: از طرف آموزش و پرورش شهر بندرعباس امکانات خوبی برای نوجوانان در نظر گرفته و خوابگاه و پذیرایی برای نوجوانانی که از شهرهای اطراف می‌خواستند در کلاس‌ها شرکت کنند فراهم شده بود که متاسفانه استقبال نشد، اما سطح آثار خیلی خوب بود و در نهایت با دیدن آثار نوجوانان خستگی از تن ما خارج شد و توانستیم 3 فیلم خوب برای حضور در المپیاد ارائه کنیم.

سرپرست انجمن سینمای جوانان استان هرمزگان در پایان گفت:  این المپیاد فرصت بسیار خوبی برای نوجوانان علاقه‌مند به فیلم‌سازی در کشور است تا بتوانند استعدادهای خود را شناخته و به نمایش بگذارند. برگزاری المپیاد این فرصت را در همه جای کشور ایجاد کرد تا نوجوانان بتوانند با کمترین امکانات استعداد خود را در هنر فیلمسازی نشان دهند.
کد خبر: 111    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 10:43
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter