سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان خرم آباد:
المپیاد فیلم نوجوان می تواند سینمای ایران را متحول کند

محمد رضا گوهری رییس انجمن سینمای جوان خرم آباد و استان لرستان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی گفت: ما برای جذب نوجوانان علاقه‌مند به رشته فیلمسازی در شهر خرم‌آباد از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و انجمن نمایش کمک گرفتیم. همچنین از طریق فیلمسازان عضو انجمن سینمای جوان که در این رده سنی بودند، توانستیم 25 نفر را ثبت نام کنیم.

وی افزود: 8 جلسه کارگاه آموزش آشنایی با فیلمسازی برای این نوجوانان برگزار کردیم و در پایان کارگاه آموزشی 12 طرح ارائه شد که همه طرح‌ها به تولید فیلم انجامید و 9 فیلم برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به دفتر تهران ارسال شد.

وی اظهار کرد: استقبال نوجوانان علاقه‌مند در شهر خرم‌آباد عالی بود و حتی بعضی از خانواده‌ها در جلسات آموزشی ما در کنار فرزندانشان حضور داشتند. بسیاری از بچه‌ها به صورت گروهی برای تولید فیلم با هم مشارکت می‌کردند و خیلی از نوجوانان با هزینه شخصی فیلم‌هایشان را تولید کردند.

گوهری ادامه داد: من با توجه به مدت کمی که برای آموزش در اختیار داشتیم و سن بچه‌های فیلمساز، از آثار ارائه شده کاملا رضایت دارم و از نظر من این نوجوانان نمره قبولی گرفته‌اند. امسال برای ما تجربه خوبی بود، ما خودمان از وجود این همه استعداد در این رده سنی متعجب شدیم و امیدوارم که این المپیاد در سال‌های بعد نیز ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه این طرح می‌تواند آینده سینمای ایران را متحول کند، ادامه داد: ما تا به حال تجربه برگزاری چنین المپیادی را نداشتیم و به نظر من برگزاری المپیاد فیلم نوجوان خیلی خوب بود و در همین سال اول برگزاری تا حد زیادی به هدف خود رسیده است، اما اگر رقابتی نبود خیلی بهتر بود.
کد خبر: 110    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 شهریور 1394 ساعت 10:12
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter