سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان کرمانشاه:
تداوم المپیاد می تواند به نوجوانان علاقمند سینما بیشتر کمک کند


کامران رضایی رییس انجمن سینمای جوان کرمانشاه در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی گفت: در انجمن سینمای جوان کرمانشاه از طریق نمایندگی‌ها و دفاتری که در شهرهای اطراف استان داشتیم وبه صورت پوستر و بنر فراخوان المپیاد فیلم نوجوان را اعلام کردیم.

وی افزود: همچنین با صحبت‌هایی که با مدیران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان داشتیم، توانستیم از دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند که از اعضای کانون بودند استفاده کنیم.

رضایی بیان کرد: بعد از اعلام فراخوان 59 نفر از نوجوانان علاقه‌مند برای ثبت نام به دفتر انجمن سینمای جوان مراجعه کرده و طی یک جلسه استعدادیابی که توسط کارگروه ما با آنها برگزار شد، در نهایت 15 نفر جواز حضور در کارگاه‌های آموزش فیلمسازی را به دست آوردند.

وی ادامه داد: کارگاه‌های آموزش فیلمسازی در دفتر انجمن طی 4 روز و به صورت کاملا فشرده برگزار شد و در پایان کارگاه‌ها 15 طرح از طرف نوجوانان ارائه شد که نهایتا به تولید 13 فیلم انجامید و ما 9 فیلم منتخب را برای دفتر تهران و شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال کردیم.

رییس انجمن سینمای جوان کرمانشاه اظهار کرد: با توجه به جذابیت‌هایی که سینما دارد و علاقه‌ای که در نوجوانان کرمانشاه نسبت به سینما و هنر وجود دارد، از نظر من استقبال خوبی از المپیاد فیلم نوجوان صورت گرفت. چند تن از هنرجویان ما از شهرهای مرزی بودند که این نشانه سطح علاقه این نوجوانان به هنر و سینما است.

وی تصریح کرد: ما دو انتخاب داشتیم، یا باید یا به بچه‌ها در امر ساخت و تولید فیلم کمک کنیم و یا اینکه بگذاریم خودشان فیلم بسازند. پس از مشورت‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که هیچگونه دخل و تصرفی در ایده و روند تولید فیلم‌های نوجوانان نداشته باشیم. بنابراین از کارگروه‌مان خواستیم که فقط در حد مشاوره و راهنمایی به این فیلمسازان نوجوان کمک کنند تا به هدف برگزاری المپیاد که فرهنگ‌سازی و علاقه‌مند کردن نوجوانان به سینما و فیلمسازی است خدشه‌ای وارد نشود.

وی با تاکید بر اینکه برگزاری المپیاد بسیار طرح و ایده خوبی بود که اجرا شد گفت: امیدواریم در سال‌های آینده بتوانیم از طریق ورود به مدارس سینما را که به واقع در آموزش و پرورش به فراموشی سپرده شده است، احیا کنیم. ما می‌توانیم از طریق برگزاری المپیاد به نوجوانان مستعد در رشته سینما و فیلم‌سازی کمک کنیم تا بیشتر فیلم ببینند و با سینما آشنا شده و با هنر رابطه برقرار کنند.

کد خبر: 109    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 17:20
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter