سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان لاهیجان:
برگزاری المپیاد نوجوانان را به سینما سوق میدهد


جداسازی جشنواره‌ها اتفاق خوبی است زیرا دیدگاه‌های کودکان با نوجوانان متفاوت است و این جداسازی و بها دادن به نوجوانان می‌تواند باعث رشد و شکوفایی سینمای ایران شود.

ساسان عادلی رییس انجمن سینمای جوان لاهیجان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در انجمن سینمای جوان لاهیجان بعد از اطلاع از برگزاری المپیاد فیلم نوجوانان طی انتشار فراخوانی در شبکه‌های مجازی و روزنامه‌های محلی و همچنین طی نامه‌نگاری و تعاملی که با اداره آموزش و پرورش شهر لاهیجان داشتیم، توانستیم 25 نفر از نوجوانان را در مرحله اول ثبت نام کنیم و با جلساتی که کارگروه ما با آنهه داشت 12 نفر انتخاب شده و کارگاه های آموزشی‌مان را شروع کردیم.

وی ادامه داد: در پایان جلسات آموزشی 12 طرح برای ساخت از طرف نوجوانان به دفتر انجمن ارائه شد که در نهایت به  7تولید  فیلم انجامید. 3 فیلم انیمیشن و 4 فیلم داستانی حاصل کار نوجوانان فیلمساز لاهیجان بود که ما برای مرکز استان و شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال کردیم.

وی در مورد استقبال نوجوانان لاهیجان از المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: استقبال خوبی از سمت نوجوانان برای شرکت در کلاس‌ها و ساختن فیلم برای المپیاد در لاهیجان صورت گرفت که ما امیدواریم از این استعدادها در انجمن سینمای جوان در آینده استفاده کنیم.

عادلی در مورد تفکیک جشنواره نوجوانان از جشنواره کودک گفت: من به شخصه با تفکیک رده سنی کودک از نوجوان موافقم و فکر می‌کنم بهترین سن آموزش برای نوجوانان در هر رشته‌ای مقطع سنی 12 تا 19 سال است. جداسازی جشنواره‌ها اتفاق خوبی است زیرا دیدگاه‌های کودکان با نوجوانان متفاوت است و این جداسازی و بها دادن به نوجوانان می‌تواند باعث رشد و شکوفایی سینمای ایران شود.

عادلی همچنین در مورد کیفیت آثار تولید شده گفت: سطح آثار ارائه شده خوب بود و فیلم‌ها ساختار خوبی داشتند. 7 فیلمی که از طرف دفتر انجمن سینمای جوان لاهیجان ارسال شد، توانست نظر مسولان انجمن سینمای جوان را جلب کند و 7 فیلم ما برای شرکت در المپیاد ارسال شد.

وی برگزاری المپیاد را یک پروژه عالی دانست که با مشارکت خوب بنیاد سینمای فارابی و انجمن سینمای جوان کشور برای سوق دادن نوجوانان به سمت و سوی سینما و یاد گیری اصولی فیلمسازی انجام شده است.

کد خبر: 108    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 17:12
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter