سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
سرپرست دفتر انجمن سینمای جوان تویسرکان:
برگزاری این المپیاد فضای تاریک حاکم بر سینما را شکست

امید وفایی سرپرست دفتر انجمن سینمای جوان تویسرکان در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی گفت: ما از طریق تبلیغات در سطح شهر، همکاری با اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر تویسرکان 30 نوجوان علاقه‌مند به سینما و فیلمسازی را شناسایی کردیم.

وی افزود: پس از شناسایی این افراد یک جلسه استعدادیابی با حضور کارگروهمان در دفتر انجمن برگزار کردیم که در نهایت 15 نفر از بچه‌ها را انتخاب و کار آموزش را با آنها شروع کردیم.

وی اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی ما طی یک ماه و در 7 جلسه برگزار شد. در این جلسات شناخت سینما و مراحل اولیه آشنایی با فیلمسازی را برای نوجوانان تا حدودی شرح دادیم. بعد از اتمام جلسات آموزشی 6 طرح پیشنهاد شد که به تولید فیلم انجامید.

وفایی با اشاره به اینکه استقبال نوجوانان علاقه‌مند تویسرکانی از المپیاد فیلمسازی نوجوانان در سال اول برگزاری بی نظیر بوده، گفت: بچه‌ها واقعا از صمیم قلب خوشحال بودند که می‌توانند فیلم بسازند، ایده بدهند و در مورد ایده و طرحشان به صحبت بنشینند. من واقعا از نگاه‌های انسانی و صادقانه این نوجوانان شگفت زده شدم.

وی ادامه داد: از نظر من با توجه به سن نوجوانان و اولین تجربه آنها و همچنین زمان کمی که در اختیار داشتیم، کارها در سطح خوبی قرار داشتند. قطعا فیلم‌های نوجوانان کاستی‌هایی دارد، اما 3 فیلم از کیفیت خوبی برخوردار بودند. من با برداشتی که از فضای فیلم‌ها و ایده‌های بچه‌ها داشتم به این نتیجه رسیدم که نوجوانان ما تا حد زیادی غمگین‌اند و از شادی که در این دوران وجود دارد بهره نمی‌برند ما باید بتوانیم با ایجاد فضای صمیمانه با آنها صحبت کنیم تا به راه حل این مشکل دست پیدا کنیم.

سرپرست دفتر انجمن سینمای جوان تویسرکان با بیان اینکه یکی از بهترین اتفاق‌های چند سال اخیر سینمای ایران برگزاری المپیاد نوجوانان بوده، گفت: باید یک همکاری و تعامل خوب بین بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران اتفاق بیفتد تا بتوانیم بیشتر از این استعدادهای نوجوان علاقه‌مند به سینما را در سرتاسر کشور شناسایی و جذب کنیم.

وی افزود: من سال‌ها بود که این حس پویایی را در نوجوانان ندیده بودم و برگزاری این المپیاد فضای تاریک حاکم بر سینما را شکست.
کد خبر: 107    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 14:42
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter