سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان استان کردستان:
نوجوانان دارای نیروهای فکری بالقوه‌ای هستند

سیروس ثنایی گفت: امیدوارم در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر و زمان بیشتری که به این المپیاد اختصاص می‌دهیم، بتوانیم به اهداف و سیاست‌هایی که از برگزاری المپیاد دنبال می‌شود برسیم. باید در تقویم سالانه سینما تاریخ مشخصی را برای برگزاری المپیاد فیلم نوجوان در نظر بگیریم و با اختصاص بودجه کافی با شناسایی استعدادها به آینده سینمای کشور کمک کنیم.

رییس انجمن سینمای جوان سنندج در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در انجمن سینمای جوان سنندج با توجه به زمان محدودی که برای جذب هنرجویان نوجوان در اختیار داشتیم و طی همکاری که با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون ملی امام خمینی، هنرستان هنرهای زیبا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنندج و همچنین از طریق پیامک فراخوان خود را اعلام کردیم.

وی ادامه داد: تعداد زیادی از علاقه‌مندان نوجوان برای ثبت نام به دفتر انجمن سینمای جوان مراجعه کردند و پس از جلساتی که با کارگروه ما داشتند 31 نفر برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی گزینش شدند.

ثنایی شرح داد: ما برای آشنایی اولیه هنر جویان و به دلیل کمبود زمان 3 جلسه کارگاه آموزشی طی 3 روز، روزانه 6ساعت به صورت کاملا فشرده برگزار کردیم و از بچه‌ها خواستیم که طرح‌هایشان را برای ساخت فیلم کوتاه ارائه دهند.

وی افزود: 20 طرح و ایده برای ساخت فیلم از طرف هنرجویان به دفتر انجمن ارائه شد که در نهایت به تولید 14 فیلم کوتاه انجامید و با یک فیلم که قبلا توسط یکی از فیلمسازان نوجوان انجمن ساخته شده بود، جمعا 15 فیلم برای دفتر تهران ارسال شد که 4 فیلم برتر برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان انتخاب شدند.

وی اظهار کرد: سطح استقبال در شهر سنندج بسیار خوب بود و اگر در سال‌های آینده تاریخ مشخصی برای برگزاری المپیاد نوجوانان انتخاب و تبلیغات بیشتری صورت پذیرد، قطعا با استقبال بی نظیری از طرف نوجوانان علاقه‌مند برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان روبه‌رو خواهیم شد.

رییس انجمن سینمای جوان استان کردستان بیان کرد: این نوجوانانی که در المپیاد فیلم‌سازی حضور داشتند نیروهای فکری بالقوه‌ای هستند که باید بعد از برگزاری المپیاد آنها را جذب و روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم. اگر آنها رها شوند، برگزاری المپیاد و جشنواره هیچ دستاوردی برای سینمای کشور نخواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه سطح آثار ارائه شده با توجه به رده سنی نوجوانان عالی بود، گفت: من در مجموع از فیلم‌های تولید شده راضی هستم. به نظر من برگزاری المپیاد طرح بسیار خوبی است که امکان شناسایی استعدادهای فیلمسازی در کل کشور را برای ما فراهم می‌سازد.
کد خبر: 106    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 14:10
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter