سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان یاسوج:
نوجوانان برای فیلم‌سازی از پتانسیل عظیمی برخوردارند


قدرت الله سلیمانی فر تفکیک بخش کودک از نوجوان را ایده خوبی دانست و گفت: نوجوانان برای فیلم‌سازی از پتانسیل عظیمی برخوردارند و فکر و ایده‌های جدید و بکری برای حضور در سینما دارند که با تفکیک سنی کودک از نوجوان می‌توان استفاده بهتری از این استعدادها کرد.

رییس انجمن سینمای جوان یاسوج و استان کهگلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: مردم در شهر یاسوج به دلیل دغدغه‌های اقتصادی فراوان، نبود شغل مناسب و وضع اقتصادی نا بسامان کمتر گرایشی به سوی هنر و سینما دارند و بیشتر درگیر زندگی روزمره خود هستند و این موضوع کار ما را در انجمن سینمای جوان برای یافتن نوجوان مستعد در فیلمسازی کمی مشکل ساخته بود.

وی افزود: با توجه به دوستانی که از خانواده انجمن سینمای جوان بوده و از پرسنل اداره آموزش و پرورش یا مدیر هنرستان و یا دبیر بودند، توانستیم 18 نفر از نوجوانان را که علاقه به فیلمسازی داشتند، شناسایی کنیم.

رئیس انجمن سینمای جوان یاسوج ادامه داد: طی دو هفته 4 کارگاه آموزش فیلمسازی برای نوجوانان برگزار کردیم و بعد از پایان کارگاه‌های آموزشی 18 طرح برای ساخت فیلم از هنرجویان دریافت کردیم اما با جلسات و بررسی‌هایی که کارگروه انجمن داشتند 6 طرح برای تولید فیلم کوتاه به تصویب رسید و تولید شد که برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان ارسال کردیم.

سلیمانی‌فر بیان کرد: با وجود امکانات و زیرساخت‌هایی که ما در یاسوج داریم و زمان کمی که در اختیار داشتیم، با استقبال خوبی از طرف نوجوانان علاقه‌مند و مستعد روبه‌رو شدیم و سطح آثار ارائه شده نیز با توجه به این مقطع سنی خوب بود.

وی اظهار کرد: مدیران آموزش و پرورش استان و مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با دیدن شور و شوق نوجوانان و همچنین دیدن فیلم‌های ساخته شده، قول‌های خوبی به ما دادند که در سال‌های آینده با تامین تجهیزات و زیرساخت‌ها بتوانیم علاقه‌مندان و استعدادهای بیشتری را شناسایی کنیم.

رییس انجمن سینمای جوان یاسوج تصریح کرد: احساس می‌کنم که یک برنامه خوب و جدی شکل گرفته است و این المپیاد برای اینکه بتواند دستاوردهای خوبی داشته و به اهداف خود برسد، احتیاج به زمان و تعامل نزدیک با اداره آموزش و پرورش و کانون فرهنگی آموزش دارد.

قدرت الله سلیمانی فر ادامه داد: امیدوارم در سال‌های آینده یک جشن فیلمسازی در هر شهر داشته باشیم که نتیجه آن ارائه فیلم‌های کوتاه خوب و شناختن استعدادهای نوجوان در سرتاسر کشور و معرفی آنها به سینمای ایران باشد.

کد خبر: 105    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه 26 شهریور 1394 ساعت 14:06
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter