سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان قزوین:
ارتقای سینمای ایران با شناسایی استعدادهای نوجوان


محسن آقالر گفت: امیدوارم در سال‌های آینده با توجه به زمان بیشتری که در اختیار خواهیم داشت و برنامه‌ریزی بهتر، بتوانیم استعدادهای نوجوان علاقه‌مند به سینما و فیلمسازی را شناسایی کرده و از آنها برای ارتقای سینمای ایران استفاده کنیم.

محسن آقالر رییس انجمن سینمای جوان استان قزوین در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما بعد از اطلاع از برگزاری المپیاد فیلم نوجوان از طریق پوستر، تراکت و نصب بنر در اماکن هنری و همچنین از طریق فراخوانی که از شبکه استانی داشتیم، فراخوان خود را برای جذب نوجوانان علاقه‌مند اعلام کردیم.

وی ادامه داد: در ادامه طی همکاری که با اداره آموزش و پرورش و کانون فرهنگی آموزش داشتیم توانستیم 40 نفر را برای کلاس‌های آموزشی ثبت نام کنیم. کلاس‌های آموزش فیلمسازی ما طی 1 هفته و هرروز 5 ساعت، به صورت کاملا فشرده برگزار شد. در پایان جلسات 20 طرح از طرف نوجوانان ارائه شد که با جلسات و بررسی‌های کارگروه ما 12 طرح برای ساخت فیلم انتخاب شد و در نهایت 10 فیلم ساخته و به منظور شرکت در المپیاد به دفتر تهران ارسال شد.

آقالر اظهار کرد: من با توجه به رده سنی و فرصت کم آموزشی که در اختیار داشتیم، از سطح آثار تولید شده رضایت دارم و فکر می‌کنم برای سال اول که ما هیچ‌گونه تجربه و آشنایی با المپیاد نداشتیم، با استقبال خوبی روبه‌رو شده‌ایم.

وی ضمن تاکید بر اینکه فیلم‌های خوبی ساخته شده، در مورد سطح آثار گفت: با توجه به امکانات خوبی که ما در انجمن سینمای قزوین در اختیار داریم، فیلم‌های تولیدی از لحاظ فنی در سطح خوبی قرار دارند. همچنین ایده‌های ارائه شده از طرف فیلمسازان نوجوان، ایده‌های بسیار خوبی بود و چند تا از ایده‌ها مرا متعجب کردند.

رییس انجمن سینمای جوان استان قزوین طرح و ایده برگزاری المپیاد فیلم نوجوان را بسیار عالی دانست و گفت: در اوایل کار کمی سر در گم بودیم، اما وقتی با استقبال خوب نوجوانان علاقه‌مند روبه‌رو شدیم، ما هم به وجد آمدیم و با شور و اشتیاق هرچه بیشتر با بچه‌ها همراه شدیم.
کد خبر: 104    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 25 شهریور 1394 ساعت 17:08
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter