سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس انجمن سینمای جوان بروجرد خواستار شد:
استفاده از طرح و ایده های نوجوانان در فیلمسازی


رییس انجمن سینمای جوان بروجرد ضمن ابراز خرسندی از برگزاری طرح المپیاد فیلم سازی گفت: امیدوارم در سال‌های آینده با برنامه‌ریزی بهتر بتوانیم استعدادهای بیشتری را شناسایی کرده و فیلم‌سازی و هنر سینما را از سنین پایین به صورت آکادمیک به نوجوانان آموزش دهیم.

رضا میرزایی رییس انجمن سینمای جوان بروجرد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در انجمن سینمای جوان بروجرد از طریق رادیو، خبرگزاری‌ها و مطبوعات محلی فراخوان را اعلام کردیم. همچنین نامه‌هایی به اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری بروجرد ارسال کردیم که به دلیل تعطیلی مدارس عملا اقدامی صورت نگرفت.

وی افزود: در وهله اول 30 نفر از نوجوانان برای ثبت نام به دفتر انجمن مراجعه کردند، اما به دلیل سفرهای تابستانی کلاس‌های آموزشی‌مان را با 18 نفر شروع کردیم.

وی ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی برای علاقه‌مندان نوجوان طی 6 روز صبح و بعدازظهر و به صورت کاملا فشرده برگزار شد، پس از اتمام کلاس‌های آموزشی 18 طرح برای تولید به ما ارائه شد که در نهایت 8 طرح به مرحله تولید رسید که برای شرکت در المپیاد فیلم نوجوان به تهران ارسال شد.

میرزایی اظهار کرد: ما بعد از مطلع شدن از برگزاری المپیاد به دلیل کمبود زمان نتوانستیم اطلاع‌رسانی و فراخوان خوبی برای جذب نوجوانان علاقه‌مند به سینما و فیلمسازی داشته باشیم، اما با این حال استقبال خوبی از طرف نوجوانان بروجرد برای شرکت در جلسات آموزشی وهمچنین حضور در المپیاد فیلم نوجوان شد و این المپیاد شور و حال خوبی در بین هنرجویان ایجاد کرد.

وی بیان کرد: آثار ارائه شده با توجه به رده سنی و آموزش اندکی که این بچه‌ها برای ساخت فیلم کوتاه دیده بودند از نظر من عالی بود. ما تا جایی که امکان داشت از ایده‌ها و طرح‌های خود نوجوانان برای ساخت فیلم استفاده کردیم و هدفمان استفاده از استعدادها و خلاقیت‌های این نوجوانان بود. ما کمترین دخالت را در تولید فیلم‌های ارائه شده داشتیم.
کد خبر: 103    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 25 شهریور 1394 ساعت 17:05
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter