سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
رییس دفتر انجمن سینمای جوان مهاباد:
فیلم های تولید شده توسط نوجوانان، در سطح بالایی قرار دارند


رحیم بایزیدی طرح برگزاری المپیاد را بسیار خوب دانسته و  ابراز امیدواری کرد در سال‌های آینده با فراخوان به موقع و شروع کلاس‌ها در فصل مدارس بتوان به اهداف مورد نظر دست یافت.

رحیم بایزیدی رییس دفتر انجمن سینمای جوان مهاباد در گفت‌وگو با ستاد خبری نخستین المپیاد فیلمسازی نوجوانان گفت: ما در دفتر انجمن سینمای جوان مهاباد بعد از ابلاغیه برگزاری المپیاد فیلم نوجوان فراخوانی را از طریق پیامک اعلام کردیم. همچنین از هنرجویانی که عضو انجمن بودند نیز دعوت به عمل آوردیم تا در این مقطع سنی به دوستانی که می شناسند اطلاع رسانی کنند.

وی ادامه داد: ما از طریق شبکه تلویزیون مهاباد نیز فراخوان دعوت برای المپیاد نوجوان را اعلام کردیم. در نهایت 8 نفر شناسایی شدند که اکثر این نوجوانان قبلا خودشان فیلم ساخته بودند و تجهیزات و اطلاعات کافی برای فیلمسازی را داشتند.

رییس دفتر انجمن سینمای جوان مهاباد افزود: در دفتر انجمن فقط یک جلسه توجیهی و آموزشی در مورد المپیاد برای این هنرجویان برگزار کردیم. پس از آنکه آنها طرح‌هایشان را ارائه دادند، طرح‌ها را در انجمن سینمای جوان مهاباد بررسی کردیم و توانستیم 4 فیلم کوتاه تولید کنیم که برای شرکت در المپیاد نوجوان به تهران ارسال کردیم.

بایزیدی شرح داد: به دلیل تعطیلی مدارس و اینکه ما مدت زمان کمی برای فراخوان و برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزش فیلمسازی برای نوجوانان در اختیار داشتیم، استقبال قابل قبولی نشد.

وی عنوان کرد: شناساندن این المپیاد به نوجوانان علاقه‌مند زمان می‌خواهد و باید در سال‌های آینده برنامه‌ریزی بهتر و همکاری اداره آموزش و پرورش و دفاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور را داشته باشیم تا بتوانیم دستآوردهای به مراتب بهتری به دست بیاوریم.

رییس دفتر انجمن سینمای جوان مهاباد اظهار کرد: من از4 فیلم کوتاهی که درانجمن سینمای جوان مهاباد و توسط نوجوانان تولید شد رضایت دارم، 3 فیلمی که ما تولید کردیم از لحاظ فنی و داستانی و 1 فیلم نیز از نظر داستانی در سطح بالایی قرار دارند.
کد خبر: 102    |    تاریخ و زمان انتشار: چهارشنبه 25 شهریور 1394 ساعت 17:00
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter