سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
کارگردان فیلم هورا
همدان میزبان شایسته جشنواره فیلم نوجوان


کارگردان فیلم"هورا" درباره  تجربه ‌هایی که در کارگردانی فیلم کودک و نوجوان از سر گذرانده، به خبرنگار بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان همدان اظهار کرد: هورا نخستین فیلم بلندی است که ساخته‌ام و پیش از این کارها‌ی کوتاه و نیمه بلندی از جمله فرجام، پرده خوان ساخته‌ام.
غلامرضا ساغرچیان با بیان اینکه ساخت چند مستند نیز در کارنامه کاریش قرار دارد، در تشریح فیلم هورا افزود: این فیلم در مورد پسر نوجوانی است که سعی در حفظ  باغچه به  یادگار مانده از مادرش را دارد.
وی ادامه داد: کار پیش تولید و پس تولید این فیلم در یک پرسه 7 تا 8 ماهه و ضبط فیلم در حدود 27 روز به طول انجامید که با هدف اکران در جشنواره نوجوان ساخته شد.
این فیلمساز عملکرد جشنواره را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ماهیت جشنواره برای عموم مردم  و فیلمسازان حاضر در جشنواره  جالب و جذاب است .
ساغرچیان تصریح کرد: البته کم و کاستی ها در برخی از موارد دیده می‌شود که نباید به آن ها توجه کرد زیرا  این جشنواره از لحاظ اطلاعات، داشته ها و یافته هایی که بدست می ایند پربار است.
وی در باره چگونگی میزبانی همدان نیز خاطرنشان کرد: شهر همدان میزبان خوبی برای جشنواره ومیهمانان است پرا که از مردمان مهمان نوازی برخورداست و من امیدوارم جشنواره تاثیر مطلوبی بر فرهنگ و هنر غنی این استان بر جای بگذارد.

خبرنگار: حدیثه حبیبی
کد خبر: 380    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 ساعت 18:24
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter