سی امین جشنواره بین المللی فیلم های نوجوانان ایران
کارگردان فیلم رفقای خوب
بازیگران نوجوان باید با امید و قدرت به راه خود ادامه دهند

کارگردان فیلم رفقای خوب گفت: در فیلم رفقای خوب از بازیگران حرفه ای استفاده کرده ام. این روند در فیلم های قبلی بیشتر به شکل استفاده از بازیگران جدید بود.
مجید قاری زاده اضافه کرد: در مرحله انتخاب بازیگر یک فیلم، به توانایی های آن بازیگر نگاه می کنم نه به تجربه آن.

وی افزود: بلوغ دختران و پسران در سنین نوجوانی رخ می دهد و این یکی دیگر از عواملی است که کارگردان ها از بازیگران نوجوان کمتر استفاده می‌کنند.
قاری زاده گفت: بازیگران نوجوان وقتی در این دوران فیلمی بازی نمی کنند نباید از هنر بازیگری کنارi گیری کنند بلکه باید سرشار از امید و پرقدرت به راه خود ادامه دهند.
او ادامه داد: من در جشنواره کودک ونوجوان سال های پیش با فیلم هایی از جمله «بیقرار» حضورداشته ام.

وی در مورد تفکیک جشنواره این گونه گفت: تفکیک بخش کودک و نوجوان جشنواره را باید مثبت دید؛ برای مثال ما یک دختر شش ساله داریم و یک پسر پانزده ساله؛ آیا سلیقه این دو با یکدیگر یکسان است؟ آیا این دو یک فیلم را مشاهده می کنند؟ کودکی دوران تخیل، بازیگوشی و سرگرمی است ولی دوران نوجوانی، دوره شکل گیری شخصیت نوجوان است و بسیار با دوران کوکی متفاوت است. بنابراین با این روند نمی شود این دو جشنواره را با یکدیگر برگزار کرد.

قاری زاده درباره هدف فیلم خود این گونه اظهار کرد: من در فیلم رفقای خوب سعی داشتم نوه ها را به پدر و مادر بزرگ های خود نزدیک تر کنم؛در حالی که والدین درگیر کار کردن هستند، نوه ها به آن ها کمک کنند.
وی در مورد بازیگر بزرگسال خود گفت: آقای مشایخی دوست داشتند به همدان بیایند اما به دلیل بیماری ها نتوانستند در جشنواره حضور بهم رسانند.

قاری زاده بیان کرد: همدان شهر بسیار زیبایی است، مردم مهمان نوازی دارد و برگزاری چنین جشنواره ای لازم است.
وی نظرش را در مورد نخستین المپیاد اینگونه بیان کرد: المپیاد فیلم سازی نوجوانان از همه نظر خوب است اما نوجوان های ما نباید برا ی جایزه فیلم سازی کنند و اگر غرور به دل آنها برسد و دامن گیر شود، عوارض های زیادی دربر دارد.

خبرگار نوجوان: حسین قاسمی هنر و سپیده اسدی
عکاس: فاطمه نوروزی
تنظیم: حسین قاسمی هنر
کد خبر: 321    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه 05 مهر 1394 ساعت 21:42
International Children Film Festival
www.icff.irHTML hit counter